فعال سازی زیرشاخه های ژیمناستیک در شهرستان های خراسان جنوبی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان



به گزارش خبرنگار مهر، محسن سلیمانی بعدازظهر امروز شنبه در مجمع عمومی انتخاب رئیس و هیئت رئیسه شورای ژیمناستیک استان اظهار داشت: فعالیت در همه شهرستان های خراسان جنوبی خاص نیست.

وی با بیان اینکه حسین بیابانی هدایت کمیته روستایی و عشایری فدراسیون ژیمناستیک را بر عهده دارد، ادامه داد: 96 فدراسیون از 150 فدراسیون ژیمناستیک عضو رسمی فدراسیون جهانی ژیمناستیک هستند.

به گفته وی، بر اساس ارزیابی فدراسیون جهانی، ایران در پایان سال 1399 از رتبه 69 به 24 رسید.

وی افزود: فدراسیون ژیمناستیک ایران در فدراسیون جهانی دو حق رای دارد و همه کشورها در انتخابات فدراسیون ناظر ما هستند و با توجه به عملکرد خوب فدراسیون ایران چهار تشویق نامه از فدراسیون جهانی دریافت کرده ایم. “

وی ادامه داد: چندی پیش ورزشکار ما در مسابقات جهانی نفر اول شد و ورزشکار ژاپنی مقام دوم را کسب کرد.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک گفت: زمانی که ژیمناستیک را برای همه راه اندازی کردیم، فدراسیون جهانی از ما تقدیر کرد و در مسابقات بین المللی 65 مدال کسب کرد که 9 مدال توسط ورزشکاران ما در مسابقات آسیایی و اردوها و مسابقات معمولی به دست آمد. تیم ملی 100 هزار نفر افزایش یافت. .” در این زمینه شده است.

سلیمانی افزود: این رشته ورزشی در 31 استان و در 7 زیرشاخه فعال است و فدراسیون به دلیل تنگناهای مالی نمی تواند کمک خوبی به هیئت های استانی کند و بدون واحد فروش نمی توانستیم کاری در فدراسیون انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید