فقط ۶ وزیر پیشنهادی رای لازم را کسب می کنند

611e2565ee29b_2021-08-19_14-03 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره معیارهای مجلس در بررسی کابینه پیشنهادی دولت توضیحاتی را ارائه داد.

محمود عباس‌زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره معیارهای مجلس در بررسی کابینه پیشنهادی دولت بیان کرد: خوشبختانه مجلس در این دوره به طور جدی برنامه‌ها، ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها، تخصص و تجارب وزرای پیشنهادی را بدون رودربایستی بررسی می‌کند و اصلا قابل پیش‌بینی نیست که در صحن علنی مجلس چه اتفاقی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: بنای مجلس همکاری با دولت است و بهترین همکاری این است که مجلس به گونه‌ای عمل کند تا همکاران رئیس‌جمهور همکارانی کارآمد، فکور، عالم، متدین و با انگیزه باشند و مجلس با این معیارها در حال بررسی وزرای پیشنهادی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی درباره میزان آرای کابینه پیشنهادی دولت اشاره کرد: برداشت بنده این است که حدود ۵ یا ۶ نفر از وزرای پیشنهادی رای حداکثری نمایندگان را کسب خواهند کرد، حتی بالای ۲۴۰ رای! تعدادی از وزرای پیشنهادی رای متوسط خواهند داشت و احتمالا ۴ تن از وزرای پیشنهادی با چالش جدی در کسب حداقل رای مواجه خواهند بود و باید در این مدت باقیمانده تلاش کنند تا نظر نمایندگان مجلس را برای رای اعتماد جلب کنند.

وی افزود: مجلس باتوجه به مطالبات مردم در حوزه مشکلات اقتصادی، حساسیت بیش‌تری را در این حوزه دارد و آنچه که اکثر نمایندگان می‌خواهند این است تا سعی بر آن باشد ضریب خطا در تیم اقتصادی دولت صفر شود و بتوان از افراد کارآمد و مسلط در حوزه اقتصادی استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیز گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تا به امروز به کمیسیون امنیت ملی نیامده و در این کمیسیون هنوز محک زده نشده است؛ بالاخره وزارت آموزش و پرورش از گستردگی خاصی برخوردار است و آینده کشور به نوعی تابع عملکرد وزارت آموزش و پرورش است، به همین دلیل نمایندگان مجلس حساسیت زیادی روی این وزارتخانه دارند، چراکه تک تک ما محصول تربیت آموزش و پرورش و معلمان هستیم البته گزینه پیشنهادی این وزارتخانه باید به سوالات جدی پاسخ دهد و نباید ندیده و نشناخته افراد را داوری کنیم.

عباس زاده در پایان توضیح داد: قضاوت نهایی درباره کابینه پیشنهادی به صحن علنی مجلس برمی‌گردد که شامل ۲۹۰ نماینده و ۲۹۰ فکر مستقل است و ما امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد تا نمایندگان در خانه ملت آنچه را که به صلاح مردم، دولت و در مجموع شامل منافع ملی است محقق کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید