فوتی‌های کرونایی در چهارمحال و بختیاری به 1690 نفر رسید

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان مجموع بیماران مبتلای به ویروس کرونا تا ظهر امروز به 6 میلیون و 12 هزار و 408 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 643 هزار و 381 نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 135 بیمار مبتلای به کرونا مجموع فوتی‌های ناشی از این ویروس به 127 هزار و 686 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون تعداد 3 هزار و 616 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 557 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 82 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 82 نفر در روز گذشته مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 237 مورد رسیده است که از این تعداد 176 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز تعداد موارد بستری مثبت جدید 27 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 111 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 1 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 690 نفر رسانده است.

همچنین هم‌ اکنون 30 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icu مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیاز مبرم برای مصونیت در برابر کرونا استاستان کرمان با شیب ملایمی به موج ششم کرونا وارد می‌شودتوصیه‌های دارویی طب سنتی در کرونا در حال تدوین است

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون 243 هزار و 701 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 84 هزار و 958 مورد رسیده است.

انتهای پیام/7540/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید