فیصل مقداد: ترکیه بخشی از اراضی ما را اشغال کرده است و در نابودی سوریه نفع می‌برد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «فیصل مقداد» وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با دو شبکه «السوریه» و «الاخباریه» اظهار داشت که ترکیه در فرآیند نشست آستانه و توافق سوچی مانع‌تراشی می‌کند.

مقداد اقدامات نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در جزیره سوریه را غیرقابل قبول توصیف کرد و گفت: ما در موردی با قسد توافق داریم، اما مشکل این است که زمانی که آمریکا درباره موارد توافق ما مخالفت می‌کند، آنها هم به تبعیت آمریکا مخالفت می‌کنند.

مقداد با بیان اینکه قسد نباید به واشنگتن اتکا کند، افزود: هیچ پروژه تجزیه‌طلبی در سوریه قابل اجرا نیست حال هر کس که می‌خواهد پشت آن باشد و از طرفی سوریه هم جدا شدن یک وجب از خاک خود را بر نخواهد تابید و قبول نخواهد کرد.

وی درباره تحریم های اعمال شده آمریکا و اروپا علیه کشورش گفت: اقدامات یک جانبه اقتصادی آمریکا و کشورهای غربی علیه ملت سوریه غیرقانونی است و هدف آن تحقق اهداف و سناریوهایی این کشورها در سوریه است.

وزیر خارجه سوریه درباره روند بررسی قانون اساسی جدید این کشور گفت: سوریه با کمیته بررسی قانون اساسی به شکل مثبت تعامل می‌کند و مشکل ما با نماینده سازمان ملل و یا خود این نهاد بین المللی نیست، بلکه با کسانی است که ده ها هزار تروریست را روانه سوریه کرده و میلیاردها دلار برای نابودی این کشور خرج کرده‌اند.

انتهای پیام

source article

دیدگاهتان را بنویسید