قائم‌مقام کمیته امداد در سنندج: 500هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، مصطفی خاکسار ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان دیدار با بیان اینکه کمیته امداد به منظور حمایت بیشتر از جامعه تحت پوشش، درصدد افزایش اعتبارات و جذب بیشتر کمک‌های مردمی است، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای افزایش اعتبارات صندوق امداد ولایت انجام شده است.

وی افزود: همچنین پیشنهادات کمیته امداد برای افزایش مستمری مددجویان به دولت ارائه شده و امیدواریم با تصویب مجلس، شاهد رشد متناسب مستمری باشیم.

قائم‌مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از افزایش 30درصدی میزان مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در سال‌جاری خبر داد و گفت: احداث 4 میلیون مسکن برای مددجویان از دیگر اقدامات هزینه‌بر این نهاد بوده که 360هزار مسکن شهری و 240 هزار روستایی است.

خاکسار از ایجاد 500هزار شغل تا پایان سال 1401 توسط کمیته‌امداد در سطح کشور خبر داد و یادآور شد: عدالت اجتماعی، توانمندسازی و بهبود وضعیت معیشتی مددجویان تحت پوشش و اجرای سامانه امداد هوشمند ویژه نیازمندان و حذف مراجعات حضوری به کمیته امداد جزو دغدغه‌ها و برنامه‌های اولویت‌دارمان بوده که برای رسیدن به این هدف، تلاش و پیگیری خواهیم کرد.

قائم‌مقام کمیته امداد در سنندج: "برقراری عدالت اجتماعی و توانمندسازی مددجویان" از اولویت اصلی‌ استانتقاد امام جمعه بندرعباس از وضعیت فقر و بیکاری در هرمزگان/ خانواده‌های بسیاری زیر پوشش کمیته امداد هستند

اعتبارات صندوق امداد ولایت در کردستان افزایش یابد

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان نیز در این دیدار ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی، بر ضرورت توجه بیشتر و تداوم سیاست حمایت از نیازمندان تأکید کرد و اظهار داشت: انتظار می‌رود به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان و افراد تحت پوشش، اعتبارات بیشتری به صندوق امداد ولایت در کردستان اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه مردم کردستان از لحاظ وضعیت اقتصادی با مشکل روبه‌روند، گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات 10میلیون تومانی از صندوق امداد ولایت، به‌منظور گذران زندگی خواستار دریافت این وام هستند، لذا می‌طلبد که مسئولان کشوری توجه بیشتری به این استان داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه به گفته مدیرکل کمیته امداد، 8 هزار مددجو در استان پشت نوبت دریافت تسهیلات از صندوق امداد ولایت هستند، افزود: برای پرداخت تسهیلات به این تعداد افراد 32 میلیارد تومان اعتبار لازم بوده که انتطار می‌رود با توجه به این شرایط، میزان اعتبارات این حوزه افزایش یابد.

وی با ذکر اینکه سطح توقعات مردم کردستان بسیار پایین است، خطاب به قائم‌مقام کمیته امداد کشور تصریح کرد: اگر برای افزایش اعتبارات و حل مشکلات مردم استان، هر درخواست، مکاتبه و یا حتی لازم باشد، شخصا در تهران حضور و امورات را پیگیری کنم، آمادگی داشته و مشکلی در این‌باره ندارم.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با یادآوری اینکه در سفر رئیس‌جمهور به کردستان در آینده نزدیک نیز مشکلات مردم و استان را منعکس خواهیم کرد، عنوان کرد: انتظار می‌رود کمیته سه جانبه مابین کمیته‌امداد، بهزیستی و هلال‌احمر استان نیز به منظور رفع دغدغه‌های نیازمندان بیش از پیش فعال شود.

انتهای پیام/486/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید