قانونی که نمی دانید و ممکن است میلیون ها دلار جریمه شوید!باشگاه خبرنگاران جوان – برای بسیاری از مردم و مالکان خودروها به دلایل مختلف مانند مسدود کردن جاده، توقف در مکان ممنوع، پارک دوبل و … وضعیت خودروهایشان پیش آمده است. ل حمل و نقل و به پارکینگ منتقل شد.

ماشین توقیف پلیس راهنمایی و رانندگی به استناد ماده 13 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگان؛ «در مواردی که انتقال وسیله نقلیه به موجب این قانون ضروری باشد، وسیله نقلیه باید به نزدیک‌ترین ایستگاه یا کلانتری یا پاسگاه راهنمایی و رانندگی یا تعمیرگاه مربوطه، حسب مورد با استفاده از تجهیزات ایمنی که معمولاً برای این منظور استفاده می‌شود، حمل شود. هزینه های حمل و نقل و توقف خودروهای دریافتی توسط بخش خصوصی به عهده متخلف، مالک، کاربر یا نماینده خواهد بود. مسئولیت قانونی، حسب مورد. این هزینه ها معادل تعرفه مصوب هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت کشور است. “


ادامه مطلب


اما این قانون یک نکته مهم دارد که خیلی ها آن را نمی دانند و متاسفانه برخی از پلیس های راهنمایی و رانندگی نیز اجرای این قانون را تحقیر می کنند!

تبصره 2 این قانون مقرر می دارد: «در کلیه موارد در صورت حضور مالک وسیله نقلیه قبل از حمل یا در حین حمل و نقل و درخواست تحویل وسیله نقلیه، مأمور موظف است خودرو را تحویل و همزمان گواهینامه وسیله نقلیه را صادر کند. “

در همین راستا با سردار سید کمال هادیانفر؛ با کلانتر راهور گفت و گو کردیم؛ این فرد تخلف برخی از مأموران را که با وجود حضور در حین یا قبل از انتقال خودرو به مالک خودرو تحویل نداده اند، به صراحت بیان کرد: این تخلف است. قانون قانون است، هر چه قانون می گوید باید اجرا شود، زیرا قانون به صراحت می گوید در صورت حضور صاحب خودرو، قانون باید اجرا شود و تا زمانی که حکم دادگاه مبنی بر توقیف یا سرقت وجود نداشته باشد، نمی توان خودرو را حمل کرد.

این واحد در پاسخ به این سوال که آیا دلیل انتقال خودرو به پارکینگ با جرثقیل فاکتور صادر شده توسط افسر بوده است، گفت: در این صورت در صورت صدور باید فاکتور باطل شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید