قتل عام مردم یمن با توطئه آمریکایی و صهیونیستی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پیمان، «شیخ خالد الملارهبر جماعت علمای عراق به جنایات اخیر عربستان سعودی علیه مردم یمن واکنش نشان داد. وی گفت: مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی قتل عام می شوند.

بر اساس این گزارش، شیخ خالد الملا وی گفت: سوال ما این است که چرا در طول این سال ها همه در مقابل جنایات ائتلاف سعودی علیه برادران یمنی سکوت کرده اند. مهاجمان نتیجه جنایات خود را خواهند دید.

وی افزود: از همه علمای مسلمان می خواهم برای احقاق حقوق خود و دفاع از مردم یمن نشستی مشترک برگزار کنند. این در حالی که دیروز است شیخ مامان ومودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق حملات خونین عربستان به مردم یمن را به شدت محکوم کرد.

مامان ومودی ادامه داد: دوباره برخیز. مرد ما در کنار ملت مظلوم یمن هستیم. ومودی وی با تاکید بر اینکه حمایت بی امان از مردم بی دفاع یمن یک وظیفه انسانی، عربی و اسلامی است، گفت: بی تفاوتی و سکوت در جامعه بین بین المللی ما از حملات غیرانسانی عربستان به یمن شگفت زده و شوکه شده ایم.

گفتنی است جنگنده های ائتلاف سعودی در زندان مرکزی به سر می برند بنابراین بمب در این جنایت بیش از 75 زندانی کشته و بیش از 100 نفر مجروح شدند. وزارت بهداشت یمن در بیانیه ای اعلام کرد: برخی از قربانیان این حمله غیر یمنی هستند. از سوی دیگر رزمندگان سعودی حمله کردند بنابراین تعدادی از یمنی ها نیز شهید و زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید