قراردادهای دلاری با خارجی ها در ورزش ایران ممنوع شد – تابناک


بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور و ابلاغیه وزارت ورزش به کمیته ملی المپیک، پارالمپیک و کنفدراسیون ها، انعقاد قرارداد دلاری با ورزشکاران و مربیان خارجی ممنوع شد.

به گزارش تابناک ورزشی، ورزش ایران در سال های اخیر با شکایات متعددی از سوی ورزشکاران و مربیان خارجی مواجه بوده که منجر به جرایم بسیاری شده است. در مورد قراردادهای خارجی نکاتی را ذکر کنید و خواستار ممنوعیت قراردادهای دلاری یا یورویی با بازیکنان و مربیان خارجی شوید.

در بخشی از آن نامه «درخواست می‌شود در انعقاد قراردادهای استخدامی و حرفه‌ای با مربیان و بازیکنان خارجی خارجی، از ریال یا سایر ارزهای جایگزین منطقه‌ای به جای دلار استفاده شود».

در پی این موضوع، معاون اول رئیس جمهور موضوع را به وزیر ورزش و جوانان ابلاغ و دستور اجرای آن را صادر کرد.

در نامه ای به رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس کمیته پارالمپیک، مدیران باشگاه های پرسپولیس و استقلال و روسای فدراسیون ها، برنا فیروزی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوان، از “لزوم استفاده از ریال یا سایر ارزهای جایگزین منطقه ای به جای دلار” خبر داد.

اگرچه در نامه معاون وزیر ورزش به یورو اشاره نشده است، اما در بخشی از نامه دبیرخانه مرکز هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی کلمه (یورو) آمده است. بر اساس این نامه، دو تیم پرسپولیس و استقلال از امضای قرارداد دلاری و یورویی محروم هستند، اما سایر تیم های لیگ برتری به دلیل اینکه زیر نظر اداره ورزش و جوانان نیستند، محرومیتی ندارند. حال باید دید این دو باشگاه، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و فدراسیون های ورزشی چگونه به این ماجرا ادامه می دهند و خارجی هایی که در این تیم ها و فدراسیون ها فعالیت می کنند چه نقشی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید