قرارداد کشت کلزا در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی گلوگاه

استانها / مازندران

http://fna.ir/49war ۰ قرارداد کشت کلزا در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی گلوگاه

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: تاکنون قرارداد کشت کلزا در هزار و ۳۰۰ هکتار زمین زراعی گلوگاه با کلزاکاران منعقد شده است.

قرارداد کشت کلزا در ۱۳۰۰ هکتار از اراضی گلوگاه

مهدی باباجانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به آغاز قرارداد کشت دانه روغنی کلزا در شهرستان گلوگاه اظهار کرد: تاکنون قرارداد کشت کلزا در یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار زمین زراعی شهرستان گلوگاه با کلزاکاران منعقد شده است.

وی افزود: امسال ارقام هایولا ۵۰، اکاپی، ظفر، ایمپریو، ریتمو و ۴۸۱۵ برای کشت کلزا در اختیار کشاورزان این شهرستان قرار می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه گفت: سهمیه ابلاغی کشت کلزا این شهرستان در سال جاری، ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

این مسؤول گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کارشناسان جهاد کشاورزی، اطلاعات و راهنمایی‎‌های لازم را از طریق برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی و بازدید‌های مکرر مزارع، در مراحل کاشت، داشت و برداشت کلزا در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند.

وی بیان کرد: کلزا از جمله گیاهان روغنی است که علاوه بر اهمیت ذاتی خود در تامین روغن مورد نیاز کشور، جلوگیری از خروج ارز و کاهش وابستگی به خارج، در تناوب با دیگر کشت‎‌ها به خصوص گندم برای ترمیم و اصلاح خاک اهمیت دارد.

باباجانی گفت: از آنجایی که زمان کشت کلزا محدود است، انتظار می‌رود کشاورزان هرچه زودتر به مراکز جهاد کشاورزی مناطق خود مراجعه کرده و ضمن نام‌نویسی، نسبت به دریافت حواله بذر کلزا اقدام کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۵/ج

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید باباجانی مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه کشت کلزا زمان کشت این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • واکاوی بازدارنده های توسعه کشت کلزا

source

دیدگاهتان را بنویسید