قرارگاه صاحب الامر لرستان از استان های پیشرو در جبهه فرهنگی کشور است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سید احمد عبودتیان عصر امروز در جلسه تکریم و معارفه دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی استان لرستان که در سالن جلسات حوزه هنری برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان لرستان، اظهار داشت: 10 سال حرکت پی در پی، بدون وقفه، شبانه روزی و خارج از سازماندهی جبهه فرهنگی را شاهد بودیم و امروز به تعبیر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلای مقدمات تحقق خورشید ولایت عظما در حال محقق شدن است.

وی با بیان اینکه قرارگاه صاحب الامر استان لرستان در همه جا میدان دار بوده است، افزود: نیروهای قرارگاه در ماجرای سیل پلدختر همدوش سپاه وبسیج در همان لحظات اولیه حضور داشتند و با سازماندهی نیروها، افتخاری برای استان رقم خورد

مدیر عامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(ص) عنوان کرد: کار سازماندهی و شبکه سازی بانوان یکی از بهترین استان های کشور، استان لرستان است و در شبکه سازی شهرستان ها پیش قدم ترین استان، لرستان است،

وی بیان کرد: کار وسیع مردمی در پیاده روی اربعین در عراق یکی از جلوه های کارهای قرارگاه صاحب الامر لرستان است که آبروی جبهه فرهنگی است و در ارزیابی های صورت گرفته موفق ترین استان در جریان سازی فرهنگی در پیاده روی اربعین، این استان است و زحماتی که بخش عمده ای از آن بر روی دوش میثم کشکولی دبیر سابق این قرارگاه بود که چراغ خاموش و با کمال تواضع انجام داد

عبودتیان گفت: اولین جریانی که جا پای نیروهای جبهه فرهنگی در منطقه مقاومت گذاشت توسط قرارگاه لرستان و میثم کشکولی بود. جا،فضا و کارهای عمیقی را در حلب انجام دادند که فصلی می خواهد تا اتفاقات منطقه را بیان کنیم و چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

وی تصریح کرد: استان لرستان با بیش از یک دهه‌ فعالیت از استان های پیشرو جبهه فرهنگی است که با همت، تلاش و ژرف نگری مدیریت جدید قرارگاه این مسیر گسترده تر و با سرعت تر طی شود.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی انقلاب در استان لرستان منصوب شد+ سوابقبسترسازی برای ورود مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب رویکرد اصلی قرارگاه خاتم الاوصیاء در دهه پیش‌رو استنماینده ولی فقیه در لرستان: قرارگاه صاحب الامر(عج) پرچمدار وحدت گروه‌های جهادی و انقلابی باش

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(ص) با اشاره به اینکه آرمان و برنامه ما هم افزایی با بدنه اصلی جریان انقلابی در سپاه پاسداران، مجموعه بسیج و مجموعه های مردمی و تبلیغات اسلامی است، خاطر نشان کرد: طبق گفته و تاکید مقام معظم رهبری باید مردم به صحنه بیایند و این به صحنه آمدن یعنی اینکه ما به تشکل های فرهنگی بسنده نکنیم و این تشکلها پلی برای تحقق آحاد و به میدان آوردن همه مردم بودند و کل بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر فراخوان جوانان توسط مقام معظم رهبری برای میدان داری، می گوید که یک حرکت عمومی نیاز است و آن حرکت عمومی حرکتی نیست که گروهی و توسط پنج یا شش هزار نیروی فرهنگی انجام دهیم، حداقل باید بیشتر مردم به میدان مواجهه بیایند.

عبودتیان اظهار داشت: ما 30سال با این روش جنگیدیم و از امروز این مدل جنگ دیگر جواب نمی دهد. حد جنگ در دفاع مقدس مشخص و منطقه جغرافیایی تعیین و دشمن هم معلوم بود اما در جنگ نرم، جنگ در خانه ما و در دست فرزندان ماست، این جنگ با یک عده محدودی دیگر شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه بخش و کثرت جوابگوی جنگ نرم با این عظمت نیست، افزود: حرف مقام معظم رهبری این است که باید آحاد مردم باید در این جنگ حاضر شوند و مسئله اصلی امروز همین است و با شیوه های تدافعی که ما تا حالا جنگیدیم مسئله امکان پذیر نیست.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(ص) با بیان اینکه دوران مدل انفعالی جنگیدین تمام شده، عنوان کرد: امروز کار فردی و کار انفرادی موسسه ای در حال تدریس شدن برای افراد است ،الگوی مردم سپاری در کار فرهنگی تعریف شده است و تا مردم به صورت خودجوش در هر مسئله ای وارد نشوند حل نمی‌شود.

وی بیان کرد: در گذشته اگر کسی به صورت خودجوش کاری را انجام می داد جلوی آن را می گرفتند اما در حال حاضر خودجوش شدن یک الگو شده و آتش به اختیار شدن یک شان،شخصیت و منزلت اجتماعی شده است.

عبودتیان گفت: تمام این اتفاقات در قرارگاه صاحب الامر در طی یک دهه به نقطه ای رسیده که باید این ماموریت عمیق تر و ویژه تر شود، مسئله آحاد مردم است و بایدطراحی و بستر سازی لازم را برای ورود همه مردم داشته باشیم و این کار بسیار پیچیده و سختی است.

وی بیان کرد: تنها کشوری هستیم که توانسته بدون ارتش، بدون دخالت نظامی خارجی و بدون هیچ اتفاقی همچین انقلابی را رقم بزند و الگوی به میدان آوردن مردم،ترویج گفتمان سازی و کشاندن آنها به صحنه را داشته و نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی در میان تحیر همه جهانیان و قدرت های عالم بود.

عبودتیان گفت: این دوره مسئولیت دوره مضاعفی است که امیدوارم خداوند این توفیق را به مسئولان جبهه فرهنگی لرستان بدهد که درخدمت گذاری مردم موفق باشد و ما از تجربیات 10ساله میثم کشکولی استفاده می کنیم که انشالله شاهد یک تحول باشیم.

انتهای پیام /646/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید