قطعی آب در برخی مناطق کرمانشاه به دلیل یخ زدگی لوله ها و تاسیسات است.علی مرادی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: «از صبح روز شنبه اول بهمن ماه سال 1400 تماس‌هایی با سامانه آبفا 122 در کرمانشاه بر سر قطعی آب به دلیل یخ زدگی کنتورهای آب برقرار شد. در معرض سرما قرار گرفت.»

وی خاطرنشان کرد: روابط عمومی و آموزش و پرورش شرکت آبفای استان کرمانشاه در راستای هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر سردی هوا در منطقه طی یک ماه گذشته این خبر را از طریق رسانه ملی اعلام کرد. در اخبار و پیشنهادات شبکه های اجتماعی در مورد لزوم پوشش ساختمان ها آمده است: «متاسفانه هر زمستان شاهد یخ زدن کنتورها و لوله های آب در ساختمان به دلیل عدم پوشش مناسب و عدم عایق بندی هستیم. سرما و گاهی اوقات شکستگی ها و زباله ها تبدیل به آب می شوند.

مرادی با یادآوری لزوم عایق‌بندی مناسب کنتورها و لوله‌های ساختمان‌های در معرض سرما، تاکید کرد: در ابتدای فصل سرما، مشترکین نسبت به جلوگیری از یخ زدگی و آسیب به لوله‌ها و کنتورهای منازل اقدامات لازم را انجام دهند. اقدامات برای جلوگیری از یخ زدگی

وی افزود: انفجار کنتورهای آب علاوه بر آسیب رساندن به ساختمان، هدررفت آب زیادی را نیز به دنبال دارد که با روش های بسیار ساده می توان از آن جلوگیری کرد.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا گفت: مشترکین می توانند از پشم شیشه، گونی، کولر، پتو، کیسه شوره سر، متر، استخر و همچنین لوله های پشمی در معرض سرما در سطح استفاده کنند. شیشه.

وی یادآور شد: مشترکین آب ساختمان های خالی را قطع و لوله آب ساختمان را خشک کنند. علاوه بر این، برای جلوگیری از یخ زدن آب، شیر آب را به هیچ وجه نباید باز بگذارید، زیرا این کار نه تنها واقعا کمکی به جلوگیری از یخ زدن جسم نمی کند، بلکه مصرف آب را نیز افزایش می دهد.

مرادی درباره «ذوب کنتورهای آب با روش‌های غیرعادی نصب آب» هشدار داد. هنگام یخ زدن، اگر کنتور و لوله آب شما در حال یخ زدن هستند، آب جوش را روی آنها نریزید و از حرارت مستقیم جداگانه استفاده کنید. سعی کنید به تدریج گرمای غیر مستقیم و لوله سنج را حذف کنید. متر آب ولرم

او گفت. «اگر در سفر هستید، حتماً شیر را بعد از کنتور ببندید، زیرا در هنگام یخبندان، شبکه داخل خانه شما ممکن است آسیب ببیند، خراب شود و تا زمانی که مقدار زیادی آب وارد خانه شما شود. برای بازگشت از سفر.»

مرادی در پایان افزود. اگر لوله خانه شما منفجر شده است، شیر اصلی را ببندید و سعی کنید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید و در صورت بروز حادثه آب و فاضلاب، بلافاصله با ABFA و حادثه 12 122 تماس بگیرید. منطقه تا شرکای ما بتوانند در اسرع وقت اقداماتی را برای حل این حادثه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید