قول مساعد وزیر صمت برای حل مشکلات پایانه صادراتی جنوب کرمان


به گزارش فارس از جیرفت، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز از مجتمع بزرگ پایانه صادراتی آلمان جنوبی با 95 درصد پیشرفت فیزیکی بازدید کرد و برای رفع مشکلات آنها قول مساعد داد.

احمد سنجری، مدیر پایانه صادراتی جنوب استان کرمان در حاشیه این بازدید گفت: منطقه جنوب کرمان بیش از چهار و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی و باغی تولید می کند که بیش از یک میلیون تن آن مربوط به محصولات کشاورزی است. صادرات

وی گفت: تا امسال به طور متوسط ​​سالانه حدود 750 هزار تن محصولات گلخانه ای و مرکبات به روسیه صادر شده است.

سنجری شرکت بازو گلشن آرای را مجری پایانه صادراتی جنوب استان کرمان دانست و تصریح کرد: این مجموعه توانایی بسته بندی و صادرات بیش از 70 هزار تن محصولات کشاورزی را دارد که 70 درصد صادرات منطقه را تشکیل می دهد. شامل انواع فلفل دلمه ای، خیار سبز و مرکبات می باشد.

وی افزود: حدود 200 نفر در منطقه به صورت مستقیم و بیش از هزار نفر به صورت غیر مستقیم از ساخت این پایانه صادراتی بهره مند می شوند.

مدیر پایانه صادراتی جنوب کرمان گفت: تاکنون بیش از 160 میلیارد تومان برای این مجتمع بزرگ هزینه شده است که با نرخ روز بیش از 300 میلیارد تومان است که حدود 30 تا 40 درصد این مبلغ با نرخ روز است. با کمک بانک های ملت و خاورمیانه و تسهیلات ارزی مابقی توسط سهامداران و سرمایه گذاران تامین می شود.

وی با بیان اینکه این مجتمع 25 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: سرمایه در گردش مورد نیاز برای ورود به چرخه تجاری 100 میلیارد تومان است و این سرمایه در گردش باید به تجهیزات ارزان قیمت مجهز شود.

سنجری گفت: مجتمع پایانه صادراتی جنوب استان کرمان با کشاورزان بزرگ قرارداد منعقد می کند و فرآیند تولید را از مرحله کاشت، داشت و برداشت زیر نظر کارشناسان و مهندسین کشاورزی شاغل در مجتمع کنترل و کنترل می کند.

وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، آزمایشگاه مرکزی در پایانه صادرات راه اندازی می شود تا مشکلات احتمالی باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی بررسی شود.

سنجری ابزار داشت: امیدواریم با حمایت مسئولان مربوطه شاهد ایجاد چند پایانه صادراتی باشیم چرا که ظرفیت کشاورزی منطقه بسیار بالاست و با فعالیت حدود 10 پایانه صادراتی مطابقت دارد.

حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه جنوب استان کرمان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیگیری کنید.

سنجری ادامه داد: تنها درخواست ما از وزیر صمت تمدید یکساله اعتبارات توسعه خارجی صندوق توسعه ملی بود و ایشان نیز قول پیگیری این موضوع را دادند.

مدیر پایانه صادراتی جنوب استان کرمان گفت: مقرر شد نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با نمایندگان پایانه صادراتی جنوب استان کرمان برای رفع مشکل دیدار کند.

وی افزود: امیدواریم این رویداد خلأ مشکلات مردم را در رفع موانع تولید باز کند.

انتهای پیام/ 3388 / قآن را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید