قیمت بلیت اتوبوس زائران اربعین به قزوین مشخص شد – خبرگزاری مهر ایران و امور روزبه گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا معیری پور گفت: معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: با اعلام نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری از طریق جاده ای در طول مدت اجرای طرح اربعین حسینیآ)قیمت بلیط از قزوین تا مرز مهران در استان ایلام 25 اتوبوس هيچ كس 481 هزار تومان 32 اتوبوس هيچ كس 385 هزار تومان و اتوبوس 44 هيچ كس 289 هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: برنامه حروف کوچک سلام اعزام و ارائه خدمات به زائران اربعین ماه های آخر با برگزاری جلسات مختلف کمیته حمل و نقل با دستگاه های ذیربط ضروری است.

این مقام مسئول با اشاره به آخرین اقدامات این کمیته برای اجرای هرچه بهتر طرح اربعین ۱۴۰۱ افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف شرکت ها و ناوگان حمل و نقل از نظر رعایت نرخ بلیت مصوب و امنیت و همچنین رسیدگی به شکایات مسافران. اکیپ های این اداره کل هم اکنون در محل نمایندگی این اداره کل در پایانه مسافربری قزوین مستقر هستند.

معیری پور ادامه داد: در این راستا برای رسیدگی فوری به تخلفات ناوگان و شرکت های حمل و نقل مسافر، کمیسیون های موضوع مواد 11 و 12 با متخلفان قوانین حمل ونقل به صورت ویژه و روزمره برخورد خواهند کرد.

به گفته وی، زائران نیز در صورت مشاهده تخلف می توانند شکایت کنند اخاذی انعکاس وضعیت به همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مستقر در پایانه و همچنین سامانه 141 مرکز مدیریت اطلاعات حمل و نقل جاده ای و جاده ای.

معیری پور هیچ مشکلی برای جابه جایی زائران اربعین از نظر کمبود سوخت وجود ندارد و گفت: سهم سوخت ناوگان حمل و نقل مسافر نسبت به عملکرد مردادماه در این مدت 2.5 برابر شارژ شد.

معیری پور هم از ساخت برنامه حروف کوچک سلام لازمه این اداره کل جهت استفاده حداکثری از ظرفیت ناوگان مینی Bos مجهز e نرم کننده در اجرای طرح اربعین اعلام شد.

وی از هموطنان خواست در این ایام از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند و سفر با ناوگان حمل و نقل خود را به روزهای بعد از اربعین موکول کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین اضافه کرد: البته شرکت های حمل و نقل برای ارائه خدمات به سایر مسافران می توانند تا 10 درصد ظرفیت خود را به مقاصدی غیر از اربعین اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید