قیمت نان در همدان 40 تا 60 درصد گران می‌شود

– اخبار استانها –

ظاهر پورمجاهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم درهمدان، با بیان اینکه از سال 98 تاکنون قیمت نان در استان همدان ثابت بوده است، اظهار داشت: از روز شنبه قیمت‌های جدید اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: قیمت هر عدد لواش 450 تومان، نان سنگک نوع یک، یک هزار و 600 تومان، نان سنگک نوع دو، 2 هزار تومان، نان بربری نوع یک، یک هزار و 200 تومان و نوع دو آن یک هزار و 600 تومان اعلام شده است.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه منظور از نوع یک مربوط به پخت با آرد یارانه‌ای است، گفت: در نان نوع دو مقدار سوبسید پرداختی کمتر است.

پورمجاهد درباره نان محلی تافتون نیز اظهار داشت: هر عدد نان تافتون نوع یک با 220 گرم وزن 750 تومان و تافتون نوع دو نیز 900 تومان اعلام شده است.

وی با تاکید بر اینکه با افزایش قیمت نان دیگر بهانه‌ای برای کاهش کیفیت نان وجود ندارد، تصریح کرد: اکیپ‌های بازرسی ما در همدان و سایر شهرستان‌ها بر روی کیفیت آرد و انواع نان نظارت می‌کنند.

معاون امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به اینکه یک هزار و 950 نانوایی در سطح استان فعال است، عنوان کرد: همه واحدها تحت نظارت بازرسان ما هستند.

گرانی 35 درصدی قیمت نان در ایلام؛ نانواها سردرگم و مردم گلایه‌مندندسازمان حمایت: قیمت‌های اعلامی اخیر نان مربوط به تهران است/ افزایش قیمت نان غیرقانونی استبرخی نانوایی‌ها به بهانه افزودنی‌ "قیمت نان" را افزایش می‌دهند/ تشکیل 2740 پرونده در حوزه آرد و نان خراسان‌رضوی

پورمجاهد با بیان اینکه بازرسان معاونت غذا و دارو و اداره استاندارد بر کیفیت آرد تولیدی کارخانه‌جات نظارت می‌کنند، مطرح کرد: بر اساس نظر و امتیاز کارشناسان این ادارات میزان سهمیه گندم کارخانه‌جات استان تعیین می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت نان از روز شنبه باید عملی شود، گفت: هر گونه افزایش قیمت قبل از روز شنبه تخلف است.

انتهای پیام/743/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید