قیمت و نرخ بیمه شخص ثالث پراید در سال 1400 چگونه محاسبه می‌شود؟

– اخبار بازار –

همه دارندگان خودرو از ضرورت بیمه شخص ثالث آگاه هستند. بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای اجباری است که خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث را در حوادث رانندگی پوشش می‌دهد. مگر می‌شود خودرو داشت و نسبت به میزان نرخ بیمه شخص ثالث و پوشش‌های آن بی‌توجه بود؟

رانندگان دوراندیش همیشه در ابتدای سال منتظر شنیدن خبر اعلام نرخ بیمه شخص ثالث هستند تا بتوانند درباره پوشش‌های انتخابی برای این بیمه اتومبیل خود و شرکت بیمه‌گر تصمیم‌گیری نمایند.. بیمه مرکزی نرخ حق بیمه شخص ثالث سال 1400 را با افزایش 37 درصدی اعلام کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در چند سال اخیر، حدود 60% تصادفات مرگبار در جاده‌ها مربوط به انواع خودروهای پراید بوده است؛ که این آمار چیزی حدود بیش از 5 هزار و 400 نفر کشته در سال را شامل می‌شود. آماری که اصلاً کم نیست. متأسفانه وضعیت نامطلوب جاده‌ها ،کیفیت نامناسب و ضعیف بودن بدنه پراید و ترمز آن، مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث شده تا پراید بیشترین آمار مرگ‌ومیر تصادفات را داشته باشد.

اگر خودروی پراید مقصر باشد، جبران خسارت‌های مالی و جانی به اشخاص ثالث در تصادف بر عهده راننده آن است. اشخاص ثالث به غیر از خودروی روبرو، دیگر سرنشینان پراید هم هستند که در صورت آسیب به آن‌ها، راننده باید خسارت‌های جانی آن‌ها را هم دنبال کند. بیمه شخص ثالث پراید اجباری است و همه راننده‌ها باید برای خرید و تمدید آن اقدام کنند؛ اگر از خود می‌پرسید : " چگونه نرخ بیمه شخص ثالث محاسبه می‌شود؟"، " ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخرم؟" با ما همراه باشید که در این مطلب به همه پرسش‌های شما پاسخ خواهیم داد.

بیمه شخص ثالث پراید چیست؟

بیمه شخص ثالث پراید خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را در تصادفات پوشش می‌دهد. در این نوع بیمه‌نامه، راننده پراید (مقصر) که بیمه‌گزار نامیده می‌شود، با پرداخت حق بیمه به یکی از شرکت‌های بیمه‌گر، خسارت‌های مالی و جانی به افراد زیان دیده (ثالث) جبران خواهد شد. در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید(که در اکثر بیمه‌نامه ها تحت عنوان بیمه‌گزار شناخته می شود)، شخص ثانی شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است (که در بیمه نامه با عنوان بیمه‌گر درج می شود) و در نهایت شخص ثالث فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است (که منظور غیر از راننده مقصر است). تمامی اشخاصی که در یک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار گرفته و این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می کند.

چرا خرید و تمدید بیمه شخص ثالث پراید اهمیت دارد؟

هم آمار استفاده و هم آمار تصادف خودروی پراید بالا است. اهمیت داشتن بیمه شخص ثالث معتبر پراید را می‌توان به یک دلیل بیان کرد: از آنجا که بیشتر خودروهای مسافرکش در کشور پراید هستند و از طرفی در جاده‌ها هم تردد دارند، در صورت تصادف، خطر جانی سرنشینان را تهدید می‌کند. متأسفانه هرچقدر هم که راننده پراید قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کند، به دلیل ضعیف بودن بدنه، احتمال آسیب جدی در تصادف وجود دارد.

خودروی پراید به دلیل ضعف بدنه با هزینه های سنگین خسارات همراه است.

در اینجا اگر راننده پراید بیمه شخص ثالث داشته باشد، حداقل کمی بابت آسیب‌های جانی نگرانی کمتری خواهد داشت. همچنین در صورت آسیب به خودروی مقابل هم آسوده خاطر خواهد بود. متأسفانه در تصادف حتی نیمه سنگین پراید هم شاهد فوت یکی از سرنشینان آن هستیم که با بیمه شخص ثالث، راننده می‌تواند خسارت وارد شده را جبران کند. هرچند آرزو داریم که هیچگاه چنین اتفاقی برای کسی نیفتد.

قیمت خودروی شخص ثالث پراید

یکی از مواردی که توجه مالکان خودروی پراید در همان ابتدا جلب می‌کند، تفاوت در قیمت خودروی شخص ثالث پراید است. از آنجا که خودروی پراید برای کاربری‌های مختلفی از جمله شخصی، تاکسی، مسافرکشی و غیره استفاده می‌شود، از این رو، شاهد قیمت‌های متفاوت در هنگام تمدید بیمه شخص ثالث خواهید بود. البته نرخ پایه بیمه شخص ثالث تمامی مدل­های مختلف پراید یکسان است. بیمه مرکزی قیمت پایه را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها اعلام می­کند.

نوع وسیله نقلیه

حق بیمه (تومان)

کمتر از چهار سیلندر

1937500

پیکان، پراید و سپند

2294300

چهار سیلندر

2697100

بیش از چهار سیلندر

3018400

عوامل مهم مؤثر در قیمت بیمه شخص ثالث پراید شامل موارد زیر است:

  • کاربری خودرو: پراید از جمله خودروهایی است که علاوه بر کاربری شخصی، در دیگر مواردی از جمله مسافرکشی، آژانس، دولتی و غیره هم استفاده می‌شود. از آنجا که چنین خودروهایی بیشتر از بقیه در معرض تصادفات هستند، مالکان خودروی آن‌ها باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنند.
  • جریمه دیرکرد: در صورتی که بیمه‌نامه دیر تمدید شود، مالک خودرو باید خسارت دیرکرد را هم بپردازد. این خسارت به صورت روزشمار بوده و به حق بیمه اضافه خواهد شد.
  • میزان پوشش مالی: هر سال بیمه مرکزی، حداقل و حداکثر پوشش مالی را مشخص می‌کند. حداقل پوشش مالی در تمامی شرکت‌های بیمه‌گر یکسان است؛ اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی را بیشتر کند. برای خودروهای پراید با توجه به موارد گفته شده، دریافت حداکثر پوشش مالی اهمیت بیشتری خواهد داشت.

سقف خسارات مالی تصادفات پراید 320 میلیون تومان است.

  • تخفیف عدم خسارت پراید: در صورتی که راننده پراید در طول مدت قرارداد خود از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکند، مشمول تخفیف خواهد شد. این تخفیف هر سال به اندازه 5% افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال چهاردهم تمدید، به سقف خود: 70 درصد می‌رسد.

رانندگان می‌توانند برای خرید بیمه شخص ثالث پراید و برخورداری از پوشش‌های جانی و مالی این بیمه خودرو به لینک زیر مراجعه نمایند:

https://bimeh.com/thirdparty/pride

بهترین بیمه شخص ثالث پراید

بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه شخص ثالث پراید را به فروش می‌رسانند. شما با وارد کردن مشخصات خودرو و بررسی و مقایسه قیمت و سطح توانگری آن‌ها می‌توانید بهترین بیمه‌نامه را انتخاب و خریداری کنید. از آنجا که نرخ تصادف این وسیله نسبت به بقیه بالا است، از این رو احتمال آسیب به وسایل و جان دیگران بیشتر خواهد بود. پس بیمه‌گری را انتخاب کنید که علاوه بر توانگری بالا، دارای شعب و مراکز پرداخت خسارت متعدد در سراسر کشور باشد.

استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پراید از بیمه دات کام

برای خرید آسان و سریع بیمه شخص ثالث پراید می‌توانید از طریق سامانه بیمه دات کام، فروش آنلاین انواع بیمه‌نامه خودرو را اقدام کنید.

بعد از وارد کردن مشخصات خودرو، شرکت‌های بیمه‌گر را با هم مقایسه کنید. سپس هر کدام که به شرایط شما نزدیک‌تر بود، انتخاب و بعد هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید. برای دریافت راهنمایی بهتر در خصوص خرید بهترین بیمه‌نامه با کارشناسان www.bimeh.com از طریق کانالهای ارتباطی زیر تماس بگیرید:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک 17 طبقه 6، واحد 6

کد پستی 1998653740

شماره های تماس: 021-4372

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید