لزوم تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان/ بیمارستان مرجع ساخته می شود – مهر نویس آژانس | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استان ها; مختار رحیمی: چهاردهمین سفر استانی آیت الله رئیسی رئیس جمهور در استان هرمزگان برنامه ریزی شده است. سفری که در آن بسیاری از مشکلات مهم استان با تصویب هیئت دولت قابل حل است. هرمزگان با وجود راه اندازی صنعت بزرگ فولاد، آلومینیوم و بزرگترین بندر تجاری و مسافری در آن همچنان با محرومیت دست و پنجه نرم می کند.

محرومیت مرزنشینان شرق هرمزگان واقعیتی انکارناپذیر است

راه اندازی تعاونی های مرزی در شهرستان های مرزی و شرق هرمزگان می توانست شرایط ویژه ای را برای مرزنشینان این منطقه فراهم کند اما در شهرهای مختلف هرمزگان اجرای تعاونی های مرزی تنها روی کاغذ ماند و عملا مرزنشینان از مواضع ویژه. آه، ممنون مزایایی که از طریق این تعاونی ها به آنها اعطا می شد هیچ فایده ای نداشت. مرزنشینان شرق هرمزگان مجبورند دست به کارهای خطرناکی مانند قاچاق کالا و سوخت مادام العمر بزنند که گاهی منجر به مرگ آنها می شود.

از جایی که دولت‌ها و دولت‌ها می‌توانند از طریق تعاونی‌های مرزی، بازارچه‌های ملوانی و واردات، فعالیت‌های مرزی را در سواحل شرقی هرمزگان انجام دهند. طولانی اما متاسفانه در حال حاضر تعاونی های مرزبانی در شهرستان های مرزی شرق هرمزگان به هیچ یک از برنامه ها و پیش بینی ها عمل نکرده اند. و. دستورالعمل و اساسنامه تعاونی های مرزی به صورت ناقص و ناقص اجرا می شود.

ضرورت تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان / بیمارستان مرجع

لزوم ایجاد بستری برای آموزش مبانی کسب و کار به اعضای تعاونی های مرزی

در واقع دومین هدف تعاونی های مرزی جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان و تامین کالا و ملزومات مرزنشینان است که اکثر تعاونی های مرزنشین به دلیل نداشتن تجربه، توان مالی و کمبود در آن عضویت دارند. خیر آگاهی از مبانی تجارت، فروش سهمیه ارزی خود به دیگران با مبالغ ناچیز و فروش ارز توسط اعضای تعاونی های مرزی موجب شده است که این تعاونی ها سودآور باشند. مبه تفاوت واردات کالاهایی که باید به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود با مشکلات جدی مواجه است.

سهم مرزنشینان در ارز صادراتی و وارداتی

اگرچه دولت برنامه‌هایی را برای ساماندهی مبادلات ارزی در مناطق مرزی اجرا کرده است، اما مرزنشینان شرق هرمزگان تاکنون سهمی از ارز صادراتی دریافت نکرده‌اند، زیرا مرزنشینان نمی‌دانند چگونه ارز وارداتی را جذب کنند و همین امر مانع از ورود مرزنشینان به کشور شده است. سازمان برای صادراتی که متوجه می شوند.

مرزبانان شرق هرمزگان در کشور بسیار مظلوم هستند به طوری که بسیاری از آنها نمی دانند با کارت مرزی می توانند کالا وارد کنند در حالی که مرزبانان کارت مرزی خود را به هیئت مدیره تعاونی های مرزی تحویل دادند. و بنابراین آنها می توانند کالا وارد کنند.

موضوع سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات سلامت یکی از نیازهای دولت و در عین حال حق مسلم همه آحاد جامعه است، لذا انتظار می رود این موضوع در اولویت تصمیم گیری قرار گیرد. گیر مدیران ارشد و دولت کشور باید مستقر شوند، البته توزیع عادلانه خدمات سلامت به ویژه پزشک متخصص در کشور نیازمند برنامه ریزی است. ریزی دقت و همکاری همه جانبه کلیه نهادها و ارگانهای مختلف و مرتبط در این زمینه.

ضرورت تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان / بیمارستان مرجع

در عین حال بحث تعادل در دسترسی به پزشکان متخصص و فوق تخصص یکی از چالش های نظام سلامت کشور بود به طوری که در طول 42 سال این انقلاب کمبود پزشک در مناطق فقیرنشین همواره یکی از چالش های نظام سلامت کشور بوده است. بزرگترین چالش های کشور و بر این اساس مردمی که در این منطقه زندگی می کنند از دولت ها انتظار دارند و، که همچنین تعادل دسترسی به پزشکان در مناطق آسیب پذیر را فراهم می کند.

شرق هرمزگان نیازمند ایجاد بیمارستان مرجع با تخصص های کامل است

وضعیت سرانه دکتر مخصوصا پزشک متخصص در شهرستان های محرم مثل شهرستان سوریهجاسک، بس اکرد وضعیت نسبتاً متفاوت از همه پزشکان شهرهای توسعه یافته است و سرانه پزشک متخصص در شهرهای محروم در سطح بسیار پایینی است و شکاف عمیقی در این زمینه ایجاد می کند.

به فرماندار سوریه وی در گفتگو با خبرنگار مهرا اظهار داشت: مشکل امروز کمبود پزشک یا عدم توزیع است خیر پزشک متعادل در کشور به یکی از چالش های حوزه سلامت تبدیل شده است

احمد جمالدینی با بیان اینکه از جایی که موضوع افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت و موجب شادی و امید مردم مناطق فقیرنشین مانند شهرستان شد. سوریه شد.

جمالدینی اضافه شده: از جایی کهایجاد عدالت در حوزه سلامت یکی از اهداف طرح افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی بود، بنابراین یکی از راه هایی برای تحقق، رویکرد به پزشک افرادی است که در محیط های محروم زندگی می کنند.

ضرورت تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان / بیمارستان مرجع

درخواست دانشکده مکران برای ساحل نشینان مکران

امام جمعه شهرستان میناب روز جمعه در گفتگو با خبرنگار مهرا اذعان داشت: راه اندازی دانشکده پزشکی مکران حق بجای گفته می شود تمرکز مردم این منطقه بر شهر میناب است شهرها در شرق استان واقع شده است لذا افزایش تعداد پزشکان در شهرستان میناب ضروری است که تنها راه افزایش تعداد پزشکان دانشکده پزشکی مکران شهرستان میناب است.

حجت الاسلام محسن ابراهیمی با بیان اینکه دولت ها و دولت ها موظفند اقدامات و اقداماتی را انجام دهند تا افراد جامعه خود در سلامت افراد جامعه رونق پیدا کنند، گفت: در واقع مسئولان دولتی هستند که برای سلامت مردم اقداماتی انجام می دهند. افراد جامعه و زمینه ساز یک جامعه پویا هستند و شادی و سلامتی را فراهم می کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی در این خصوص با تاکید بر اینکه دولت ها هستند که باید در راستای سلامت جامعه عمل کنند، افزود: دولت برای توسعه سلامت جامعه باید به تناسب تعداد ساکنان، پزشکان در جامعه تربیت شوند.

شرق هرمزگان بیشترین محصولات کشاورزی را دارد

حسین رئیسی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اذعان داشت: تولیدات کشاورزی نسبت به سایر محصولات شرق هرمزگان بالاتر است که دولت نیازمند ساماندهی بهتر آن در بازار داخلی و خارجی است. : برای رفع مشکلات کشاورزان شرق هرمزگان لازم است مسئولان ذی صلاح در جهت رفع بیشتر مشکلات جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با همکاری کشاورزان و ذی نفعان تلاش کنند. گیر ظرفیت بخش خصوصی و تعاونی ها و اجرای طرح اصلاح الگوی کشت برای جلوگیری از گسترش چالش جدی برای کشاورزان.

ضرورت تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان / بیمارستان مرجع

وی با بیان اینکه مزارع کشاورزی شرق هرمزگان نیازمند سازوکار مدون و برنامه ریزی اصولی کشت، برداشت، تدارک، قیمت و حذف واسطه ها در این زمینه هستند، تصریح کرد:

وی گفت: متاسفانه امکانات کافی برای ساماندهی فروش و صادرات محصولات کشاورزی توسط دولت یا بخش خصوصی وجود ندارد. می توان بیان کرد.

رئیسی در خصوص کمبود صنایع جانبی و تبدیلی در شرق هرمزگان گفت: متاسفانه یکی دیگر از دلایل این اختلال نبود صنایع جانبی و تبدیلی کافی در شهرستان های شرق هرمزگان است که به معنای استقبال از محصولات کشاورزی در شرق هرمزگان است. توجه بیشتر . . در صورتی که ایجاد صنایع کمکی می تواند یکی از نیازهای این منطقه باشد.

از جایی که به اطلاع شرق هرمزگانی رسید، رئیس جمهور در روزهای آینده میهمان هرمزگانی خواهد بود. دنبال کردن هدف جلب توجه رئیس جمهور به مشکلات شهر یا روستای خود بود و خبرنگار خبرگزاری مهر به میان مردم رفت و با آنها مصاحبه کرد. سوریه وی در گفتگو با مهرا گفت: متاسفانه کمیسیون زیربنایی راه و شهرنشینی کشور بجای پشتیبانی و تسهیل در پایتخت سرمایه گذاری بیشتر بخش خصوصی در سال های اخیر دنبال کردن ایجاد تنگناها و مخالفت ها باطرح سلام سرمایه گذاری های مختلف در روستاهای ساحلی شهرستان سوریه بود.

ضرورت تقویت تعاونی های مرزی در هرمزگان / بیمارستان مرجع

محمد سلطان افزود: تعداد زیادی ازطرح سلام که در آن زمان حتی مجوز ایجاد و تکمیل استعلام از دستگاه های مجری را داشت ازارجاع جهاد کشاورزی به کمیسیون راهداری و شهرنشینی رفت، آن مخالفت ساختگی است.

سلطانی توضیح داد: متاسفانه این کمیسیون بجای موانع متعدد تولید را بردارید دنبال کردن انسداد وسد روش سرمایه گذاری در این مناطقی که مورد نیاز بود مطابق با از شعار حکومت مردمی استفاده کنید ازظرفیت سلام بومی و برای رونق اقتصادی وفرهم ایجاد شغل برای افرادی که زندگی می کنند پهپاد او همچنین ساحل را ایمن کرد.

او توصیف می کند جزئیات طرح های سرمایه گذاری در منطقه تصریح می کند: مورد احداث یک کارگاه تولیدی کوچک است یا گردشگری، حداقل یک سال برای دریافت پاسخ به سوالات و هزینه نوشتن یک طرح توجیهی دشوار است وتهیه مکان طرح مهندسی در حال انجام است و سرمایه اجازه دهید من به هیچ وجه تمایل به دریافت تسهیلات بدون سرمایه یک نفر کارآفرینی می خواهد و تولید روت و سرمایه در محل اختلاف نظر متاسفانه مراجع ذی صلاح همکاری لازم را ندارند.

یکی دیگر از اهالی روستا از راه های روستایی محل استقرار صالح یوسفی دهجار گلایه کرد .زان گاز وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: راه های روستایی در کنار رودخانه ها قرار دارند. معمولا با کمترین بارندگی راه های 7 روستا مسدود می شود و امکان تردد 3000 نفر و همچنین دریافت خدمات بهداشتی و خرید مواد غذایی وجود دارد. اقلام این افراد قطع شده است.»

یوسفی افزود: در سیل روزهای اخیر با مشکلات زیادی در زمینه انتقال زنان باردار و بیماران و عقرب گزیدگی مواجه بوده ایم و حتی تا فاجعه انسانی پیش رفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید