لغو اعزام تیم گلف آقایان به دلیل عدم صدور ویزاتیم ملی گلف ایران متشکل از 3 بازیکن، 1 سرمربی و 1 مربی برای حضور در مسابقات جهانی گلف پاریس، تمامی اقدامات در موعد مقرر و در مهلت قانونی انجام شد و تمامی بازیکنان و هیئت ها در زمان توافق شده به صورت رسمی ثبت نام کردند. .

همچنین فرم های ثبت نام آنلاین تمامی بازیکنان، مدیران تیم ها و مربیان تکمیل و به سایت مسابقات ارسال شد.

شایان ذکر است کلیه مدارک مربوط به تشریفات کنسولی برای اخذ ویزای شینگن و حتی ویزای ملی فرانسه از طریق این موسسه در زمان توافق شده به دفتر واسط سفارت فرانسه ارسال شده است. طبق مقررات آنها.

در کمال ناباوری و علی‌رغم نظارت‌های رسمی و غیررسمی از تمامی مراجع ذیربط از جمله تفاهم نامه وزارت امور خارجه، نظارت بر مدیران سیاسی و کنسولی وزارت خارجه، وزارت ورزش و تماس‌های متعدد با میزبان و سفارت فرانسه در تهران. تا کنون (چهارشنبه 9 شهریور 1401) اقدامی صورت نگرفته است. صدور روادید برای تیم ملی گلف کشورمان پذیرفته نشد و به همین دلیل حتی در صورت صدور روادید، تیم ملی در این مسابقات که از امروز 10 مرداد آغاز شده بود، شکست خورد.

گزارش برخی از اقدامات:

پس از دریافت دعوتنامه رسمی فدراسیون جهانی برای شرکت در مسابقات در تاریخ 24 تیرماه و دعوت نامه انجمن گلف فرانسه در تاریخ 26 تیرماه، درخواست رسمی انجمن گلف جمهوری اسلامی ایران به دعوتنامه های فوق الصاق می گردد. 21 ژوئیه به کنسولگری فرانسه و VFS از طریق ایمیل

با توجه به تعلل سفارت فرانسه در اجرای فرآیند صدور روادید، با پیگیری منابع غیررسمی، پس از انتشار نامه ای از سوی وزارت ورزش خطاب به وزارت امور خارجه، نامه ای در این زمینه به وزارت ورزش ارسال شد. ، یادداشت رسمی وزارت امور خارجه در مرداد ماه به سفارت فرانسه تحویل داده شد.

با توجه به عدم صدور ویزا نامه دوم به وزارت ورزش ارسال شد و در نهایت وزارت امور خارجه پیگیری های لازم را آغاز کرد که در نهایت منجر به انتصاب VFS در 31 مرداد و تکمیل و شخصی شد. تحویل کلیه مدارک اعضای تیم

علیرغم پیگیری های ما از طریق مسئولان مسابقات بین المللی و انواع پیگیری های داخلی رسمی و غیر رسمی، امروز سفارت فرانسه به وزارت امور خارجه اعلام کرد که ویزا صادر نمی کنند.

بر اساس این اتفاق پیش بینی کرده ایم که این بازیکنان در اوایل پاییز سال 1401 برای استفاده از توان فنی و آمادگی به دست آمده از اردوهای سازماندهی شده به جام سینگها در تایلند که یکی از مطرح ترین جام های آسیایی است اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید