لغو بیش از هزار پرواز در آمریکا به دلیل شیوع گسترده اُمیکرون

بین الملل / آمریکا، اروپا

http://fna.ir/5zmcp ۰ لغو بیش از هزار پرواز در آمریکا به دلیل شیوع گسترده اُمیکرون

خبرگزاری رویترز از زمین گیر شدن بیش از هزار پرواز شرکتهای هواپیمایی آمریکایی به دلیل شیوع گسترده سویه اُمیکرون و کمبود خدمه پرواز خبر داده است.

لغو بیش از هزار پرواز در آمریکا به دلیل شیوع گسترده اُمیکرون

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به دنبال افزایش نگرانیها از گسترش سویه جدید ویروس کرونا در ایالات متحده و افزایش ابتلا در میان خدمه پرواز، بیش از 1000 پرواز شرکتهای هواپیمایی این کشور در میانه تعطیلات کریسمس زمین گیر و باعث سرگردانی مسافران شده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، تا ظهر یک شنبه به وقت محلی یک هزار و یک پرواز داخلی و خارجی در آمریکا لغو شده است. این سومین روز متوالی است که پروازهای شرکتهای آمریکایی به خاطر نگرانی از شیوع گسترده سویه اُمیکرون لغو می‌شود و احتمالا طی روزهای آینده بیشتر هم خواهد شد.

علاوه بر این، طی سه روز گذشته هزاران پرواز نیز به دلیل کمبود خدمه پرواز و مسائل مرتبط با آن با تاخیر و خارج از برنامه انجام شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از حاضران در فرودگاهها گزارش داد که مسافران از تاخیر و لغو پروازها به شدت عصبانی و کلافه هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا گفته سویه به شدت سرایت‌پذیر اومیکرون اکنون سویه غالب کرونا در آمریکا است و ۷۳ درصد از موارد ابتلا در این کشور را تشکیل می‌دهد.

وبگاه شبکه خبری ای‌بی‌سی نوشته در برخی از نقاط آمریکا ۹۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا به سویه امیکرون مبتلا شده‌اند. موارد ابتلا به امیکرون نسبت به تنها یک هفته گذشته ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

سازمان جهانی بهداشت در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد موارد ابتلا به اُمیکرون در هر ۳۶ تا ۷۲ ساعت دو برابر می‌شود که این امر نشان می‌دهد این سویه جدید از «مزیت رشد قابل توجهی» نسبت به نوع دلتا که اکنون گونه غالب است، برخوردار است.

انتهای پیام/م

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید آمریکا پرواز ایالات متحده ویروس کرونا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • موج اُمیکرون در اروپا

source

دیدگاهتان را بنویسید