لیگ برتر فوتسال| تقابل مس سونگون و ملی حفاری در تبریز؛ صعود به صدر یا سقوط دو رده‌ای؟

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم‌های مس سونگون ورزقان و ملی حفاری اهواز در چارچوب دیدارهای هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال کشور از ساعت 16 فردا (سه‌شنبه) در سالن پورشریفی تبریز به مصاف هم می‌روند.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که با توجه به شرایط جدول، نتیجه آن برای هر دو تیم اهمیت زیادی دارد. مس با برتری در این بازی جایگاه خود در بالای جدول را تثبیت می‌کند و ملی حفاری با کسب 3 امتیاز خارج از خانه می‌تواند شرایط خود را در پائین جدول بهتر کند.

صعود به صدر یا سقوط 2 رده‌ای؟

مس سونگون در حالی به استقبال بازی با ملی حفاری می‌رود که 23 امتیازی بوده و با اختلاف 2 امتیازی نسبت به گیتی پسند صدرنشین در رده سوم جدول قرار دارد. مس در صورت پیروزی در دیدار فردا می‌تواند به ناکامی گیتی پسند و سن ایچ ساوه امیدوار باشد تا با صعودی 2 رده‌ای در صدر جدول قرار بگیرد. با این حال تساوی گیتی پسند باعث می‌شود مجموع امتیازات نماینده اصفهان به 26 برسد و با توجه به تفاضل گل این تیم، شاگردان بی‌غم حتی در صورت برد در رده دوم قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر در صورت تساوی یا شکست مس سونگون مقابل ملی حفاری، دو تیم مقاومت البرز و کراپ الوند می‌توانند با کسب پیروزی مقابل حریفان خود جایگاه این تیم را تصاحب کنند.

با توجه به برنامه دیدارهای این هفته، بهترین نتایج برای مس سونگون، شکست گیتی پسند مقابل زندی بتن کلاردشت، شکست مقاومت البرز مقابل فردوس قم و تساوی در دیدار سن ایچ ساوه با کراپ الوند است.

در آن سوی میدان نیز ملی حفاری با یک بازی کمتر و 6 امتیاز در رده سیزدهم جدول 14 تیمی مسابقات قرار دارد و در صورت شکستمقابل مس، از تیم‌های بالاتر خود فاصله می‌گیرد اما در صورت شکست در همین جایگاه حضور خواهد داشت.

در صورتی که راگا نتواند مقابل شهروند ساری نتیجه بگیرد، تک امتیاز دیدار فردا می‌تواند ملی حفاری را به رده دوازدهم جدول برساند. این تیم در صورت پیروزی مقابل مس سونگون نیز می‌تواند به شکست فولاد زرند و سپاهان مقابل چیپس کامل مشهد و فرش آرا امیدوار باشد تا صعودی 3 رده‌ای را تجربه کرده و در جایگاه دهم جدول قرار بگیرد.

55 روز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی فوتسال/ رشته پُرافتخار چشم انتظار معرفی رئیس و سرمربیلیگ برتر فوتسال| کراپ الوند با 6 گل از سد مهمان مازندرانی خود گذشتلیگ برتر فوتسال| بازگشت گیتی‌پسند به صدر جدول/ پیروزی مس سونگون و فرش‌آرا

عملکرد متفاوت مس سونگون و ملی حفاری در 3 بازی اخیر

تیم مس سونگون در 3 بازی اخیر خود از 9 امتیاز ممکن موفق به کسب 5 امتیاز شده که نتیجه قابل توجهی برای این تیم محسوب نمی‌شود اما با توجه اینکه 2 بازی از این دیدارها در خارج از خانه بوده، می‌توان 5 امتیاز مس را قابل قبول دانست.

ملی حفاری هم در 3 بازی اخیر خود از 9 امتیاز ممکن تنها 3 امتیاز کسب کرده است. با توجه به اینکه این تیم در مجموع 6 امتیاز کسب کرده، عملکرد ملی حفاری در 3 دیدار اخیر قابل قبول بوده و آن‌ها تلاش می‌کنند با کسب نتیجه مقابل مس سونگون، با انگیزه‌ای مضاعف به استقبال هفته‌های آتی بروند.

مس در 3 دیدار اخیر خود مقابل گیتی پسند (خانگی) و کراپ الوند (خارج از خانه) به تساوی بسنده کرده و در دیدار خارج از خانه مقابل راگا به پیروزی رسیده است.

ملی حفاری هم در 3 دیدار اخیر خود مقابل گیتی پسند (خانگی) و فردوس قم (خارج از خانه) شکست خورده و در دیداری خانگی مقابل راگا 3 امتیاز کسب کرده است.

مس سونگون با تمام قوا در مقابل ملی حفاری

مس سونگون برای بازی فردا بازیکن مصدوم و محروم ندارد و تمام بازیکنان این تیم در اختیار کادر فنی هستند تا برای کسب 3 امتیاز وارد میدان شوند. هرچند ممکن است با توجه به شرایط جدول، مسی‌ها خود را از پیش برنده این بازی بدانند اما ملی حفاری هم انگیزه‌های زیادی برای کسب امتیاز مقابل پرافتخارترین تیم فوتسال ایران دارد و به نظر می‌رسد دو تیم بازی جنگنده و پرفشاری را در دستور کارشان قرار خواهند داد.

حفظ دروازه یا حمله؛ ملی حفاری چگونه به مصاف مس سونگون می‌رود؟

با گذشت 10 هفته از مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور، مس سونگون در فاز دفاعی بهترین عملکرد را بین تیم‌های حاضر در این مسابقات داشته و تنها 14 گل دریافت کرده و میانگین 1.4 گل خورده را برای هر بازی به ثبت رسانده است. در آن سوی زمین هم ملی حفاری در 9 بازی خود 30 گل دریافت کرده و با میانگین 3.33 گل خورده در هر بازی یکی از ضعیف‌ترین آمارها را در فاز تدافعی دارد.

شاگردان حمید بی‌غم هرچند آن‌طور که باید نتوانسته‌اند در فاز هجومی زهردار ظاهر شوند اما 36 گل زده و میانگین 3.6 گل برای هر بازی این تیم را در جمع تیم‌های قدرتمند لیگ از نظر تهاجمی قرار داده است. ملی حفاری هم در 9 بازی 16 گل زده و میانگین 1.77 گل برای هر بازی را برای خود ثبت کرده است.

با توجه به آمار و شرایط دو تیم، به نظر می‌رسد در دیدار فردا ملی حفاری در وهله اول به دنبال حفظ دروازه خود باشد اما شاگردان حمید بی‌غم باید مراقب ضد حملات زهردار این تیم باشند.

گزارش از حامد زاهدی

انتهای پیام/116/ف

source article

دیدگاهتان را بنویسید