ماجرای قبض‌های نجومی برق در استان ایلام / مردم خواستار بررسی مشکل هستند

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ؛ طی روزهای گذشته قبض‌های نجومی برق سبب گله‌مندی بسیاری از شهروندان ایلامی شده‌است، هرچند براساس گفته مسئولان شرکت برق بالا بودن قیمت قبوض دوره‌های اخیر به دلیل افزایش مصرف مشترکان بوده اما برخی از مردم از عدم شفافیت شرکت برق در این خصوص گلایه‌مند هستند.

براساس گفته مشترکان صدور قبض‌های برق با هزینه‌های بسیار بالا در این شرایط اقتصادی به یک معضل برای مردم تبدیل شده‌است و باید مسئولان مربوطه هرچه سریع‌تر جهت شفاف‌سازی دراین‌باره اقدام کنند.

یکی از شهروندان ایلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: صدور قبض‌های برق با مبالغ بالا این روزها در استان ایلام خبرساز شده‌است و ضروری‌ است مراجع قضایی و نهادهای نظارتی جهت شفاف‌سازی دراین‌باره اقدام کنند.

کارزانی با بیان این‌که با توجه به شیوع بیماری کرونا که به بیکاری و کاهش درآمد برخی از اصناف منجر شده‌ اظهار داشت: پرداخت مبالغ بالای قبض‌ها برای برخی مشترکان غیرممکن است و ضروری است مسئولان مربوطه جهت رفع این مشکل چاره‌اندیشی کنند.

لزوم بررسی قبوض برق

فرهادی یکی دیگر از شهروندان ایلامی با اشاره به این‌که ماه‌های گذشته با توجه به شیوع کرونا به ماندن در خانه توصیه می‌شد و از سوی دیگر گرما و افزایش دما سبب شد استفاده از وسایل سرمایشی افزایش پیدا کند افزود: با توجه به این‌که در گرم‌ترین ساعات روز در ماه‌های گذشته با قطعی‌های مداوم برق مواجه بوده‌ایم صدور قبض‌های میلیونی تعجب‌آور است.

وی در ادامه اظهار داشت: از مسئولان درخواست می‌کنیم دلیل افزایش قابل‌توجه قبوض برق مردم در این دوره را بررسی کنند و نتایج را به‌صورت رسمی عنوان کنند.

لزوم توجه مشترکین به مصرف بهینه برق

محمد محمدیان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: به دلایل متعددی کشور با کمبود انرژی برق مواجه است و یکی از مهمترین راه‌های گذر کشور از این شرایط بحرانی در زمینه تأمین برق، مدیریت مصرف بهینه برق و جلوگیری از هدر رفت انرژی برق توسط مصرف کنندگان است که از مدتها پیش اطلاع رسانی لازم در خصوص تشریح وضعیت تولید و عرضه انرژی برق و لزوم توجه مشترکین عزیز به مصرف بهینه از طریق رسانه ملی، شبکه های مجازی و… انجام شده است.

سخنگوی شرکت برق استان ایلام اظهار داشت: انتظار می رود با توجه به شرایط بحرانی صنعت برق به لحاظ عدم توانایی در تأمین کامل و پاسخگویی به مصرف بالای برق، همه مشترکین عزیز با حساسیت و احساس مسئولیت در قبال کشور و سایر مشترکین نسبت به کاهش مصارف غیر ضروری و جلوگیری از مصرف بی رویه و تضییع حقوق بیت المال اقدام فرمایند.

امکان مراجعه مشترکان جهت بررسی قبض‌های برق

وی با بیان اینکه با توجه به فصل گرما مصرف برخی مشترکان به واسطه استفاده از کولر گازی افزایش چشمگیری داشته اظهار داشت: مشترکانی که به مبالغ قبوض برق معترض هستند، می‌توانند جهت بررسی به این شرکت مراجعه کنند.

محمدیان شمالی اضافه کرد: در حال حاضر حدود 25 درصد از مشترکین با احساس مسئولیت پذیری در قبال مردم و مملکت اسلامی ایران با کاهش مصرف خود و مصرف بهینه برق تا حد زیر الگوی مصرف (100 کیلووات ساعت در ماه) از پرداخت بهای انرژی معاف هستند و تنها 17 درصد از مشترکین در گروه مشترکین پرمصرف قراردارند که نه تنها باعث تضیع حقوق بیت المال و ایجاد شرایط دشوار در تامین برق می شوند بلکه بر اساس ضوابط موجود بایستی هزینه های بیشتری را نیز پرداخت کنند.

هشدار جنرال موتورز آمریکا درباره مشکل آتش‌سوزی خودروهای برقی خود سرمایه‌گذاری 19 هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای جبران بخشی از نیاز برق کشور مصرف جهانی برق برای تولید بیت کوین از مجموع سال 2020 فراتر رفت

لزوم پاسخگویی مسئولین

معاون سیاسی وامنیتی استانداری ایلام نیز با بیان اینکه اگر قصور، کوتاهی و عمدی در خصوص صدور قبض‌های شهروندان بوده، برابر قانون برخورد خواهیم کرد اظهار داشت: اما در صورتی که مرکز تعرفه را افزایش داده باشد، باید همگی تابع قانون باشیم.

فتاحی با اشاره به اینکه پیگیری موضوع قبض های مطرح شده تا حصول نتیجه در دستور کار خواهد بود، ادامه داد: وظیفه همه مسئولین این است که پاسخگوی رسانه ها باشند، چون رسانه دغدغه مردم را مطرح می کنند وعدم پاسخگویی از هیچ مسئولی پذیرفتنی نیست .

انتهای پیام/180/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید