ماراتن آموزشی با موضوع شخصیت "میرزاکوچک جنگلی" در گیلان برگزار می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، همایش ویژه "روایت جنگل" با رونمایی از ده‌ها محصول متنوع چند رسانه‌ای حوزه نهضت جنگل پیش از ظهر امروز با حضور فرمانده سپاه استان گیلان و جمعی از فعالان فضای مجازی استان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت برگزار شد.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج گیلان در این مراسم به ضرورت شناخت اسطوره‌های خطه سرسبز گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: میرزا کوچک جنگلی در واقع اسطوره استکبارستیزی، روحانی شهید، مرد غیور گیلانی و اسطوره استقلال‌خواهی ایران است.

سجاد بازرگان با اشاره به ناشناخته بودن شخصیت میرزا کوچک جنگلی‌ یا "یونس استادسرایی" و ضرورت شناساندن این اسطوره تاریخ ایران و گیلان گفت: میرزا کوچک جنگلی یکی از صدها اسطوره‌ گیلان است که باید کارهای متنوعی برای شناساندن شخصیت وی انجام شود.

فرمانده سپاه استان گیلان: "میرزاکوچک جنگلی" نماد ایستادگی مقابل دشمنان است 30 محصول ویژه معرفی نهضت جنگل توسط فعالان فضای مجازی استان گیلان رونمایی می‌شود روایت محمدصادق کوشکی از "نهضت جنگل"/ چرا میرزا کوچک ‌مسیر "استقلال و مقاومت" را انتخاب کرد؟

وی گفت: در سال‌های گذشته شاهد یک سری اتفاقات پیرامون شخصیت میرزا کوچک جنگلی در فضای مجازی بودیم از طرفی هیچ منبع تخصصی که در حوزه میرزا کار کند وجود نداشت به همین خاطر تصمیم گرفتیم یک سایت تخصصی با عنوان "کوچک جنگلی" طراحی و تنظیم کنیم که اکنون آماده است.

مسئول سازمان فضای مجازی سراج گیلان ابراز داشت: تمام ابعاد زندگی شهید میرزا کوچک جنگلی در سایت تخصصی مذکور بررسی شده است و محتوای آن طی روزهای آینده تکمیل خواهد شد و تمام اسناد مربوط به شخصیت میرزا تا جایی‌ که در دسترس داشتیم در این سایت بارگذاری کردیم.

بازرگان تصریح کرد: با توجه به اینکه در تولید محتوا برای کودک و نوجوان هم عملاً اتفاق خاصی نیفتاده است تصمیم گرفتیم یک ماراتن آموزشی و رقابتی با موضوع شخصیت میرزا کوچک جنگلی برای نخستین بار در کشور و گیلان اجرا کنیم که قرار است عملیاتی شود و جوایز خوبی هم پیش‌بینی شده است.

یکی از فعالان فضای مجازی استان گیلان نیز در این مراسم از تولید بیش از 10 اثر تصویری در قالب‌های مختلف در مرکز رسانه‌های تصویری سراج در با موضوعیت صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی خبر داد و گفت: نخستین برنامه درس‌گفتارها است که در چند قسمت 40 تا 50 دقیقه‌ای تولید شده است.

سهراب یوسفی خاطرنشان کرد: درس‌گفتارها با موضوعاتی همچون اوضاع گیلان و کشور در ایام نهضت جنگل، اهداف و مرام نهضت جنگل، دستاوردها، اثرات این نهضت بر جامعه گیلان و علل شکست و ناکامی‌های نهضت جنگل با حضور مظفر نامدار تولید شده است.

وی تولید 2 تولید موشن‌گرافی و آیتم‌ تصویری نقاشی شنی میرزاکوچک جنگلی را جزو دیگر اقدامات انجام شده خواند و گفت: اثر بعدی فیلم کوتاه "هم‌مسیر" با موضوع معرفی شهید میرزاکوچک جنگلی است البته کافه گفت‌وگو نیز پیرامون تاریخ معاصر گیلان با حضور مجید رحمانی پژوهشگر تاریخ معاصر و نهضت جنگل آغاز شده است.

محسن پورپیر یکی دیگر از فعالان فضای مجازی استان گیلان نیز در این مراسم به ضرورت معرفی چهره میرزا به نسل جدید اشاره کرد و اظهار داشت: تولیدات ما شامل کلیدواژه‌ها و فرمایشات بزرگان در حوزه میرزاکوچک جنگلی است البته پویش "فرزندان میرزا" نیز در فضای مجازی اجرا می‌شود.

نویسنده و کارگردان مستند "مینیاتور" نیز در این مراسم اظهار داشت: نام این مستند برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب خطاب به کنگره میرزا کوچک جنگلی در سال 91 است که فرمودند میرزا یک واحد مینیاتوری از جمهوری اسلامی را در همان محدوده خاص خود گیلان ایجاد کرد.

مریم‌ میرزایی افزود: مستند "مینیاتور" قرار است در 10 قسمت تولید شود و در این مستند به شبهات مختلف پاسخ داده می‌شود و تیمی هم که با ما کار می‌کنند از فعالان مرکز فضای مجازی سراج گیلان هستند.

به گزارش تسنیم رونمایی از نماهنگ "خروش جنگل"، پخش موشن‌گرافی، رونمایی از درس‌گفتار روایت جنگل، مستند مینیاتور، نرم‌افزار AR یاران جنگل، سایت تخصصی میرزا کوچک جنگلی، پخش کلیپ‌های شیمی تی وی با موضوعیت شناخت میرزاکوچک جنگلی، رونمایی از نماهنگ سردار نهضت با اهدای جوایز و تقدیر از چهره‌های حوزه میرزاپژوهی جزو برنامه‌های همایش امروز بود که‌ برگزار شد.

انتهای پیام/612/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید