ماموستا شیرزادی: جامعه بشریت برای دوری از اختلاف و تفرقه سیره پیامبر(ص) را الگوی خود قرار دهند

– اخبار استانها –

ماموستا مصطفی شیرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان با تسلیت رحلت پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) به جامعه اسلام و مسلمانان اظهار داشت: حضرت محمد(ص) در قید حیات مبارکشان همواره در راستای تبلیغ دین، اجرای شریعت اسلام و هدایت انسان‌ها به راه راست، رعایت حقوق یکدیگر و دوری از اختلاف و تفرقه تلاش می‌کرد.

وی افزود: سنت و سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) برای جامعه بشریت و سایر ادیان بهترین الگو و زندگی‌شان بهترین راهنمای امت اسلامی است.

امام جمعه مریوان با اشاره به عظمت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) نزد خداوند گفت: حضرت محمد(ص) می‌تواند نجات‌دهنده انسان‌ها در دنیا و آخرت و واسطه مغفرت و شفیع باشند.

وی لازمه دوست‌داشتن را در پیروی از رسول خدا(ص) دانست و بیان کرد: خداوند فرموده: «قُلْ إِنْ کنْتُمْ تُحِبُّونَ اَللّٰهَ» اگر واقعاً خدا را دوست دارید «فَاتَّبِعُونِی» رمز دوستی واقعی این است که از پیامبر(ص) پیروی کنید؛ یقینا تبعیت از این راه باعث دوری انسان از گناه و حرام و انجام کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه خواهد شد.

استان کردستان در سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) به سوگ نشستعضو مجلس خبرگان رهبری: زندگی پیامبر(ص) سرشار از «فضایل انسانی و صفات پسندیده» است

عالم برجسته اهل‌سنت "اسوه حسنه بودن؛ داشتن اخلاق عظیم؛ پیامبر رحمت؛ عطوفت و قاطعیت و مردمی‌بودن و مردم‌داری" را پنچ ویژگی برجسته حضرت محمد(ص) خواند و یادآور شد: پیامبر گرامی(ص) برای مومنان کانون عطوفت و مهربانی و مظهر صلابت و قاطعیت در برابر دشمنان اسلام بود که امید می‌رود راه ایشان همواره ادامه و به فراموشی سپرده نشود.

انتهای پیام/493/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید