مانور برف‌روبی در منطقه 5 تهران/ شهردار منطقه: امسال از بارش برف لذت ببرید

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، احسان شریفی گفت: امروز مانور برف‌روبی با حضور و هماهنگی همه دستگاه‌های خدمات‌رسان منطقه، امداد و نجات، آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، پلیس داشتیم و همه بخش‌های شهرداری تهران اعم از پشتیبانی و عملیاتی آمادگی داشتند که کمک بکنند.

وی افزود: ستاد برف‌روبی شهرداری منطقه 5 سناریوهای مختلفی را برای مواقع برفی پیش‌بینی کرده که امیدواریم به فضل خدا هم بارش برف را داشته باشیم و هم تأمین آسایش و آرامش شهروندان را به عنوان وظیفه اصلی شهرداری.

شهردار منطقه 5 افزود: با تدابیر پیش‌بینی شده فکر می‌کنیم امسال بارش برف برای مردم مشکلی ایجاد نکند و شهروندان زمانی که صبح برف را دیدند بیش از اینکه نگران رسیدن به محل کار باشند خوشحال از بارش رحمت الهی بوده و لذت ببرند.

شریفی ادامه داد: تلفن ها و دسترسی‌هایی برای شهروندان در نظر گرفته شده که اگر ایرادی در مسیر بوده یا با مشکلاتی روبه‌رو شدند همکاران ما آنها را برطرف کنند. حدود 200 دستگاه ماشین تخصصی پشتیبانی و ماشین سنگین و حدود هزار نفر از همکاران ما در سرتاسر منطقه مستقر شدند و نزدیک 29 ایستگاه برف‌روبی داریم. امیدواریم با این پیش‌بینی‌ها کار طبق روال پیش برود و بتوانیم گزارش خوبی به شهروندان ارائه دهیم.

وی ادامه داد: مجموعه اقداماتی که انجام شده بر اساس سیاست شهردار محترم تهران است که شهروندان با آرامش خاطری بتوانند ایام زمستان را سپری بکنند. مردم چند سالی چشم انتظار بارش الهی هستند، ان‌شاالله بارش الهی برایشان لذت‌بخش باشد. از طرف دیگر به دلیل گستردگی شهر تهران و گستردگی منطقه 5 این توقع است که هر یک از شهروندان در حد مقدور جلوی منزل‌شان و معابری که ممکن است برای تردد سایر شهروندان آماده کنند.

شریفی تاکید کرد: کسانی که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند مسیر را برای کودکان و افراد سالخورده هموار کنند و ما هم برای معابر اتوبانی و معابر شریانی درجه یک، دو و سه تمهیدات لازم را پیش‌بینی کردیم و اکیپ‌های برای رفت و روب پارک‌ها و درخت‌تکانی در نظر گرفتیم تا فضای سبز را زنده نگه داریم و درخت‌ها هم آسیب نبینند و بهار سال بعد شکوفا شوند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید