ما بیش از حد بر روی سخت افزار و ساخت و ساز در مسائل شهری متمرکز شده ایمبه گزارش ایرنا، مهدی دوستی جمعه شب در روز مجلس شورای ملی و تجلیل از اعضای فعلی و سابق شورای اسلامی شهر بندرعباس همزمان با امروز، اظهار داشت: مسائل شهر بندرعباس بسیار متنوع و مجموعه ای متفاوت از موضوعات از جمله مسائل مربوط به فاضلاب است. به سرگرمی مردم و سایر مسائلی که باید با هم برای ارتقای سطح رفاه عمومی رسیدگی شود و ما سعی می کنیم این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه مشکل بندرعباس با خرد جمعی قابل حل است، افزود: اگر از خرد جمعی در تصمیم گیری ها استفاده شود، تصمیمات با ساختار بهتری اجرا می شود.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: شوراهای اسلامی علاوه بر اینکه نقش مطالبه گری دارند، نقش مهمی در امیدبخشی به مردم دارند و در بسیاری از مسائل همه ما مسئولان باید به تنهایی مسیر توسعه شهری را هموار کنیم. ایثار کن و قطعاً خداوند این ایثار را فدا خواهد کرد. دیدن و پاداش او نجات می یابد.

دوستی با تاکید بر تقویت همکاری و تعامل مدیران اجرایی و شوراها گفت: تحقق این مهم اختیارات آنها را افزایش می دهد و لازم است شوراهای اسلامی شهر و روستا راهکارهای لازم را برای رفع مشکلات به صورت منظم ارائه دهند. برای افزایش قدرت خود.»

استاندار هرمزگان گفت: اهمیت شورا در چندین اصل قانون اساسی و در دین مقدس اسلام به صراحت بیان شده است و امروز که شورا در قالب یک ساختار نظام مند زمینه رایزنی مردمی را فراهم کرده است نقش موثری در بهبود جامعه

به گزارش خبرنگاران ایرنا، در این مراسم همزمان با روز شورا از اعضای شش دوره گذشته شورای شهر بندرعباس تجلیل شد.

نهم اردیبهشت ماه مصادف با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای تشکیل شوراهای اسلامی در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا گرامی داشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید