ما هزاران موشک خود را ساقط کرده ایم/دشمن می داند که سلاح های باکیفیت از مقاومت در برابر ایران می آید/ مدت هاست پهپاد می سازیم – تابناک


هزاران موشک خود را هدف قرار داده ایم / مدت هاست که پهپاد می سازیم

درخشش بین المللیسید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان امروز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سرداران شهید مقاومت تاکید کرد که این مقاومت است که با خونریزی و جهاد از هویت لبنان محافظت می کند.

به گزارش شبکه المنار لبنان، این مراسم در حومه جنوبی بیروت با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و دبیرکل حزب الله لبنان ویدئو کنفرانسی برگزار خواهد کرد.

نصرالله در ابتدای سخنان خود با تبریک ولادت با سعادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: میلاد امیرالمؤمنین و سلیمان و فاتح خیبر را به همه مسلمانان جهان تبریک می گوییم.

سید حسن نصرالله ادامه داد: 38 سال از شهادت شیخ راغب حرب و 30 سال از شهادت سید عباس و در جوار او شهادت ام یاسر و فرزندشان حسین می گذرد. شهادت سردار جهادمان حاج عماد مغینه و 40 سال از تاسیس مقاومت اسلامی و حزب الله می گذرد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: سال 1361 برای ما سال تصمیم، استقرار، تولد، آغاز حرکت و تداوم است که هنوز پابرجاست. این خون.”

سید حسن الله نصرالله همچنین اعلام کرد: مجموعه کاملی از آثار سید عباس وجود دارد که منتشر شده و در روزهای آینده منتشر خواهد شد. این بخشی از تاریخ و حضور ماست. مجموعه کاملی از آثار شیخ راغب تهیه و ارائه خواهد شد. در چند روز آینده مصاحبه ای با المنار خواهم داشت تا درباره عباس الموسوی صحبت کنم و همچنین یک همایش فکری و فرهنگی درباره زندگی و اندیشه سید عباس برگزار خواهد شد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما نه خواستار مقاومت هستیم و نه قبضه می کنیم، ما نمی گوییم که ما پایه گذار مقاومت هستیم، فرمانده شهید ما این کار را کرد. تهاجم سال 1982 تهدید بزرگی برای لبنان، سرزمین و … مبارزه فلسطین و سوریه؛ اما تهدید بزرگتری برای لبنان وجود دارد. هویت لبنانی در معرض تهدید است و تقریباً به اسرائیل واگذار شده است. «ما باید ثبت کنیم که مخالفان و همه گروه‌های آن، از جمله حزب‌الله، هویت لبنانی را حفظ می‌کنند. “

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: این اپوزیسیون است که با خون، فداکاری و جهاد این هویت را حفظ کرده و در آینده نیز این هویت را حفظ خواهد کرد. رویارویی با پروژه صهیونیستی نیازمند سطح بالایی از نظر کمی و کیفی بود و مقاومت اسلامی لبنان از اینجا متولد شد. این اپوزیسیون برای مقابله با این طرح در کنار گروه های دیگر متولد شد. اینجا بود که شیخ راغب حرب آشکارا و سرسختانه در میدان حاضر شد و حق را فریاد زد.

سید حسن نصرالله افزود: یکسان سازی روش ها، مقاومت ها، ابزارها، نهادینه شدن این مقاومت و تبدیل آن به موجودی منظم، قوی، مستحکم و گسترده با سید عباس است و سید عباس عنوان پایداری و پایداری ماست. حرکت به سوی پیروزی.» با حاجی عماد مغنیه، مقاومت در مرحله عمل است، تغییر معادلات، درهم شکستن رژیم های دشمن، نابودی آن افسانه شکست ناپذیر نظامی و نیز ایجاد ظرفیت و توسعه کمی و کیفی».

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: عماد مغنیه عنوان پیروزی مورد نظر شیخ راغب و وعده سید عباس است که این پیروزی توسط حاجی عماد حاصل شد و حاجی عماد عنوان توسعه هوشمندانه و مبتکرانه و توسعه نظامی و امنیتی این مقاومت است. این پیروزی و افتخار را بحمداللَّه و به یاری و توفیق او، برنامه ریزی و انجام وظیفه و صبر و تلاش و جهاد کنید.

نصرالله گفت: با وجود همه توطئه ها و سختی ها در داخل و خارج، مقاومت از لبنان محافظت می کند و به فلسطینی ها کمک می کند و چشمان آنها معطوف به بیت المقدس و اماکن مقدس است. برخی معتقدند که آینده منطقه به عنصر سومی به نام اسرائیل گره خورده است و بدون آن آینده ای برای آینده نمی بینند. جنبش های مقاومت در منطقه از جمله ما نگاهی متفاوت و واقع بینانه دارند. ما معتقدیم که این رژیم موقتی است و رو به زوال است. سقوط این رژیم در سال 1985 آغاز شد، زمانی که مقاومت لبنان، دشمن را مجبور به عقب نشینی از بیروت، صیدا، غرب بقاع، راشیا و النبطیه کرد تا برود و پشت میله های امنیتی بدنام پنهان شود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: در سال 2006 اسرائیل بزرگ سقوط کرد، سیر کلی این رژیم رو به افول است و این تنها ارزیابی من، رهبران ارشد دشمن، فیلسوفان و نظریه پردازان ارشد این رژیم و بسیاری از افراد نیست. آنها با این ادبیات صحبت می کنند. ما اسرائیل را در حال افول می بینیم، و اینجا فقط منتظر زمان است، نه بیشتر. آینده منطقه با آنچه دیگران محاسبات خود را ساخته اند متفاوت است. ما هر روز تحولات این رژیم را دنبال می کنیم؛ با بحران نظام و ارتش مواجه هستیم، «کشورهایی که روابط خود را عادی کرده و به این رژیم پول فرستاده اند، سعی می کنند به رژیم دشمن جان بدهند.»

سید حسن نصرالله افزود: در رژیم اشغالگر، تمایل اسرائیل برای تحمل خطرات جنگ و اعتماد آنها به ارتش و نهادهای آنها کاهش یافته است. مهاجرت معکوس در آنجا افزایش یافته است. وضعیت اقتصادی این رژیم سخت و فاجعه بار است و نرخ بیکاری بالاست. ما نیروهای دشمن را در مرز لبنان دیدیم که به دنبال غذا برای خوردن بودند. راه حل های سیاسی و مذاکرات هیچ چشم اندازی ندارد. تنها چشم انداز موجود، امیدوارکننده و جدی که می توان در چند سال آینده به آن دست یافت، چشم انداز مقاومت است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین گفت: من به دشمن گفتم که ما توانایی هدف قرار دادن هزاران موشک خود را داریم و این کار را آغاز کرده ایم و موشک های خود را هدف قرار داده ایم. به یاری خداوند و هوشیاری مقاومت، این احتمال وجود دارد که در موقعیت عملیات انصاریه 2 قرار بگیریم.» سید حسن نصرالله در ادامه با استعمارگرانی که به دنبال موشک های نقطه به نقطه بودند، گفت: «آنها را به میل خود پیدا کنید. ما منتظرت هستیم. ما ساخت هواپیماهای بدون سرنشین را در لبنان امروز – و خیلی وقت پیش – آغاز کردیم.

وی افزود: دشمن می‌داند که سلاح‌های باکیفیت با مقاومت ایران مواجه می‌شود، بنابراین سعی دارد با بمباران سوریه جلوی آن را بگیرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین تاکید کرد: مخالفان از زمان حاجی عماد، مدت‌هاست که پدافند هوایی خود را فعال کرده‌اند. اما او تصمیم گرفت در پایین ترین سطح در برابر پهپاد فعال شود. دشمن سعی کرد ارتش را به داخل بکشاند [کشور] او برای جبران ناتوانی خود در ارسال پهپاد به لبنان رفت. در حالی که برخی در کشور دست در دست یکدیگر نشسته‌اند و سفارت ایالات متحده میلیون‌ها دلار هزینه می‌کند، مخالفان در تابستان و بهار امسال گسترده‌ترین برنامه آموزشی و آمادگی ده سال اخیر را اجرا می‌کنند. “مقاومت در مسیر توسعه قرار دارد، به دور از آنچه در اطراف آن می گذرد.”

سید حسن نصرالله در بخشی دیگر از سخنان خود درباره انتخابات داخلی لبنان صحبت کرد و گفت: هرکسی که ما را متهم به تعویق انتخابات می کند و صحبت از تعویق می کند در واقع این را می خواهد و در واقع خودشان متهم هستند نه ما. همانطور که در دوره قبل با قدرت، مشارکت قوی و مسئولانه در انتخابات شرکت کردیم، گفت: شعار ما در این انتخابات این است که می مانیم، حمایت می کنیم و می سازیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین به مردم بحرین و یمن اشاره کرد و درباره آنها گفت: در لبنان – کشور آزادی – حق مردم مظلوم بحرین است که سالگرد قیام 14 فوریه را جشن بگیرند. مردم مظلوم. یمن حق دارد در مورد کودکان، زنان و مردم خود صحبت کند؛ «مردم در حمله سعودی سر بریده شدند».

سید حسن نصرالله ادامه داد: این درست است که زندگی فقط یک موشک نیست. اما این موشک است که از این جان، کشور، دولت، مردم و مرزها و عزت محافظت می کند. برخی از رقبا در کشور سی سال پیش و حدود پانزده سال پیش برخی وزارتخانه ها را تصاحب کردند… با پول مملکت چه کار می کنید؟ و با پولی که از خارج می آید؟ پولی که آمریکا و عربستان در لبنان خرج کردند چه شد؟

دیدگاهتان را بنویسید