مبارزه ملت ایران با استکبار تا دفع کامل شرارت دشمنان ادامه خواهد داشتآیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به فرار دومین و آخرین حاکم خاندان پهلوی از ایران در 11 آذر 1357 گفت: البته این فرار مقدماتی بوده و آسان نبود. چرا مردم تحقیر او را در برابر بیگانگان به ویژه آمریکا، جنایات ساواک و چپاول ثروت های کشور توسط خاندان پهلوی دیده بودند و نفرت عمومی را در سراسر ایران پر کرده بودند.

وی افزود: از سوی دیگر سیاست آمریکا نتوانست کمکی به حفظ سلطنت کند، به همین دلیل شاه با وجود اینکه می گفتند رفته و خودش هم معتقد بود روزی برمی گردد و مردم خبر فرار شاه را شنیدند، فرار کرد. رفت داخل.” خیابان ها برای جشن گرفتن این پیروزی پر شد و هر جا مجسمه شاه و پدرش بود تخریب شد و در کمتر از یک ماه سلطنت 2500 ساله در هم پیچید.

خطیب جمعه کرج ادامه داد: امام (ره) فرار شاه را مرحله اول و آغاز پیروزی نامیدند و امام (ره) هر لحظه مردم را به موضوع مهمتر و اساسی تری آگاه می کردند، دست بیگانگان بریده می شد اما شیطنت. ، خرابکاری ها، تضعیف آنها، فساد و توطئه ها به طور مستقیم یا غیرمستقیم متوقف نشده و امروز هم وجود دارد.

وی با اشاره به تشییع باشکوه شهدای تازه تفحص شده در نقاط مختلف کشور تاکید کرد: با این تدفین نباید فراموش کرد که مبارزه می کنیم و مبارزه ادامه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج در بخشی دیگر از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص غیرت دینی و عقلانیت اشاره کرد و گفت: وقتی مراجعه می کنیم می بینیم که غیرت دینی است. یکی از ویژگی های مؤمنان به شمار می رود.

حسینی همدانی با بیان اینکه غیرت ربطی به زن و مرد ندارد، افزود: همان گونه که حضرت علی (ع) فرمودند غیرت ثمره شجاعت است و منحصر به ناموس نیست و حفظ ارزش های دینی نیز جزئی است. از غیرت دینی

وی با بیان اینکه غیرت انواع مختلفی دارد، افزود: انسان غیور در هر موردی سعی می کند از آنچه برای حفظ دیگری لازم است محافظت و دفاع کند، کما اینکه غیرت دینی طیف بسیار وسیعی دارد، علمای اخلاق، غیرت از فضایل اخلاقی و نوعی حفاظت می دانند، انسان غیور به همان اندازه که به جان و مال و ناموس حساس است به ارزش های دینی نیز حساس است.

حسینی همدانی با بیان اینکه غیرت دینی تهدیدها را به فرصت تبدیل می کند، گفت: غیرت دینی مانند سیستم دفاعی بدن عمل می کند، باید به موقع واکنش نشان دهد، زیرا اگر سیستم دفاعی بدن دچار مشکل شود، مورد حمله ویروس قرار می گیرد. ” در واقع معلوم می شود که غیرت مانند سیستم دفاعی بدن است، یعنی اگر عامل بیرونی به دنبال لطمه زدن به دین و ارزش های دینی باشد، نباید بی تفاوت بماند؛ در این میان فردی که غیرت دینی دارد، فوراً وارد عمل می شود. .

وی با بیان اینکه اگر غیرت نباشد جامعه دچار فساد می شود، تاکید کرد: یکی از ابعاد شخصیتی امام، غیرت فوق العاده دینی ایشان نسبت به رسول خدا(ص)، اهل بیت، احکام الهی، عزت مسلمانان و روحانیت بود. ایشان به عنوان جریاناتی مثل توهین به حضرت زهرا(س) یا سلمان رشدی مستقیما وارد مبارزه با استکبار شدند و فتوای تاریخی دادند که غیرت دینی است.

نماینده ولی فقیه البرز تصریح کرد: در هنگام تصویب لایحه قصاص که یکی از احکام الهی است، عده ای مشغول کار شدند و امام (ره) موضع گرفتند و فرمودند من دیده ام بیانیه راهپیمایی جبهه ملی از انگیزه ای که برای این راهپیمایی دادند، لایحه قصاص است، تعبیرش این بود که این لایحه غیرانسانی است، یعنی بر خلاف نص قرآن راهپیمایی کنید! برخاست و استقامت و راهپیمایی بر ضد قرآن کریم برا بسیار تند صحبت کرد و با کسی روبرو نشد و جبهه ملی محکوم به ارتداد شد که این غیرت دینی است که هیچ تأثیری در سرزنش کننده او ندارد.

حسینی همدانی افزود: در مورد دفاع از روحانیت اصیل هم بخوانید که امام خمینی (ره) چه برخوردهایی داشتند، روزی که شرف و حیثیت مسلمین با قانون کاپیتولاسیون زیر سوال رفت، ایشان بالای منبر رفتند و امام خمینی (ره) چه برخوردهایی داشتند. خطبه ای ایراد کرد، این غیرت دینی است.» وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند غیرت را از دست ندهید که در این مکان های مذهبی است که انقلاب و نظام و اسلام حفظ می شود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه گاهی برخی سازشکاران، استغفار و دعاگویان با دین برخورد می کنند، گفت: این مدارا با غیرت دینی است و عقلانیت در کنار غیرت دینی مورد تاکید مقام معظم رهبری است. انقلاب. ” در حالی که برخی به دنبال تضعیف غیرت دینی هستند، اما ما در فرهنگ دینی خود تسامح داریم که مربوط به سهولت تحصیل و اجرای دستورات دینی است و اسلام برای گسترش مکتب خود از عقل استفاده می کند و از زور استفاده نمی کند. البته غیرت دینی مانع از این تعهدات و فرصت طلبی ها می شود.

وی با بیان اینکه غیرت دینی کارکردهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی، بین المللی و امنیتی دارد، ادامه داد: باید روی هر کدام به خوبی کار شود.

ام البنین (علیها السلام) بانوی صبر و استقامت بود

امام جمعه کرج در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به 5 دی ماه سالروز وفات حضرت ام البنین (س) گفت: در این روز مادری فداکار، بانوی بزرگوار و بانویی صبر و استقامت مادر فرهیخته کربلا روز گرامیداشت مقام شامخ این عزیزان در پیروزی اسلام و غلبه بر دشمنان را به افتخار مادران و همسران شهدا نامگذاری کنید.

حسینی همدانی گفت: برگ برگانی که در صحنه دفاع مقدس و نبرد با بعثی ها حضور نداشتند، رشادت، جوانمردی، ایثار، ایمان و شهادت را در کام فرزندان و همسران خود نهادند و ایستادند. دلاورانه در کنارشان بود تا با آسودگی خاطر در مسیر حماسه و ایثار و شهادت حرکت کنند.

وی ادامه داد: در واقع نه تنها هیچ گاه از فداکاری خود شرم نکرده اند، بلکه به آن افتخار کرده و دشمنان را ناامیدتر کرده اند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه همسران شهدا در غیاب همسرشان سرپرستی فرزندان خود را بر عهده داشتند، تصریح کرد: آنها فرزندان خود را برای ادامه راه اسلام و انقلاب آماده کردند که امروز می بینید که یکی از مهمترین آنهاست. سرمایه های ارزشمند انقلاب، جهاد و افتخار شهادت، یکی از مادران، همسران و خانواده شهداست.

وی بیان کرد: کمترین اثر این افتخارات انتقال روش های تربیتی در زندگی از نسلی به نسل دیگر است چرا که عمر می گذرد و ما ضرر می کنیم، بنابراین باید برنامه ریزی کرد، برای بازدید منظم از این خانواده ها، از آثار وجود آنها در زندگی تو.

حسینی همدانی ادامه داد: مادران و همسران شهدا گنجی هستند که بخشی از آن رو به اتمام است اما بخشی دیگر ماندگار است و باید از آن استفاده کرد.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی حضرت ام البنین(س)، تاکید کرد: ایشان با آگاهی کامل از زمان و با قدردانی از تهدیدات شوم یزیدیان برای بهره برداری از واقعه عاشورا، تمام تلاش خود را در جهت اشاعه، ارشاد و اهتمام به خرج دادند. بیان معنای واقعی کربلا وی با توجه به شاعر بودنش، با شیوایی و بلاغت خود، اشعاری در این زمینه سروده تا مظلومیت مردم کربلا را به ویژه به نسل های آینده برساند.

نماینده ولی فقیه البرز ادامه داد: ام البنین(س) که در واقع در مکتب حضرت فاطمه زهرا(س) تربیت شد، فاطمه دیگری بود، با بصیرت عمیق، خود را مسئول ادامه راه شهدا می دانست. ، به عنوان زهرا اطهر که مؤسس آن بود. این روش بود، یعنی تاکتیک های گریه سیاسی از این روش نهایت بهره را بردند.

بانوان البرزی از اجتماع به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) استقبال کنند.

کرجس در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خطبه نماز جمعه در اجتماع بانوان البرزی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) تاکید کرد: دستگاه های مختلف خود را برای برگزاری باشکوه این اجتماع آماده کنند زیرا این اجتماع در واقع یک اجتماع است. مانور تمرینی است برای عده ای که مسائلی مانند بی حجابی را مطرح می کنند تا به چشم خود ببینند که زنان ارزشی، حزب اللهی و نیروهای متدین در زمان نیاز در نظام و انقلاب حضور دارند و در واقع آنها هستند. مردمی که شما مسائلی را مطرح کرده اید که از کرامت و سخاوت مؤمنان سوء استفاده می کند

دستگاه سونوگرافی ویژه بانوان در مصلای امام خمینی کرج راه اندازی می شود

حسینی همدانی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از مطالعه مردان در مورد زنان گفت: بارها در خلوت یا به مناسبت گفته ام که بیماری های مربوط به زنان باید توسط مدیران و پزشکان زن انجام شود و این موضوع را جدی بگیرید. , به این معنا نیست که در بیمارستان ها به خصوص بیمارستان های دولتی این مردان هستند که مسئولیت کار زنان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: در مواردی مانند سونوگرافی که با توجه به اینکه دیدم در این زمینه کاری انجام نشده است بنده وارد شدم و دستگاه سونوگرافی را برای استفاده بانوان خریداری کردم که به زودی در مصلی راه اندازی می کنیم.

امام جمعه کرج افزود: از پزشکان زن می خواهیم در این زمینه با مطب ما تماس بگیرند و با توجه به اینکه در نظر داریم سونوگرافی در مصلی برای بانوان به صورت شبانه روزی راه اندازی شود، برنامه زمانبندی و کار را اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید