مجلس با تصویب قانون حمایت از گروه‌های جهادی به ساماندهی فعالیت‌های محرومیت‌زدایی کمک کند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سردار محمد زهرایی بعدازظهر امروز در نشست با مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به عملکرد مجلس در رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت اظهار داشت: مجلس انقلابی ثابت کرد که در عین همسویی با دولت اما از حریت نمایندگی خود هم عدول نمی‌کند و هر جا لازم باشد نقد و نظر خود را مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه کاری که مجلس در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی انجام داد امید را در مردم زنده کرد، گفت: هر چند که اغلب وزرای پیشنهادی دولت موفق شد از مجلس رای اعتماد بگیرند اما نقدها و نظراتی که در بررسی این افراد در کمیسیون‌ها و صحن مجلس مطرح شد می‌توان چراغ راهی برای وزرای جدید باشد.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در تعیین بودجه برای محرومیت‌زدایی اقدام درخوری از سوی نمایندگان انجام شد، افزود: در همین راستا برنامه‌ای تهیه کردیم که نگاه به محرومیت را با دولت انقلابی تغییر دهیم.

انعکاس فعالیت گروه‌های جهادی و بسیج نیازمند تعریف پیوست رسانه‌ای استفعالیت گروه‌های جهادی هنرمندانه و حرفه‌ای منعکس شودروایتی از فعالیت گروه‌های جهادی‌ برای حفظ سلامت مردم گیلان/ اینجا خستگی معنا ندارد + فیلم

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با تاکید بر اینکه در محرومیت‌زدایی هدفمندی بودجه‌ها باید مورد توجه باشد، بیان کرد: محرومیت‌زدایی متولیان مختلف دارد که کار را دشوار کرده و به همین منظور قرارگاه امام حسن (ع) شکل گرفته تا کارها یکی شود و در استان‌ها فرماندهی سپاه مسئولیت قرارگاه را دارد.

وی با اشاره به چارچوب کار بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی تصریح کرد: کار گروه‌های جهادی به لحاظ ماهیتی و ویژگی‌هایی که دارد ثابت کرده که نه رقیب برای دستگاه‌های اجرایی و نه رقیبی برای پیمانکاران است بلکه به عنوان یک بازوی کمکی برای رفع محرومیت در نظر گرفته شده است.

سردار زهرایی خاطرنشان کرد: با این اوصاف می‌توان دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد که بخشی از پروژه‌های محرومیت‌زدایی را به گروه‌های جهادی و بسیج سازندگی واگذار کنند و در این راستا نیز باید از گروه‌های جهادی حمایت شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به مطرح کردن قانون حمایت از گروه‌های جهادی برای طرح در مجلس گفت: اگر این قانون با همت نمایندگان تصویب شود سبب می‌شود که گروه‌های جهادی به خوبی ساماندهی شوند.

علیرضا پاک‌فطرت، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس نیز در این جلسه با تاکید بر ابنکه باید اشتغال را به روستاها برد تا مهاجرت برعکس شود، گفت: ایجاد اشتغال و مهاحرت معکوس مهم‌ترین موضوعی است که باید در بحث محرومیت‌زدایی دنبال شود.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان فارس برای اصلاح قانون بسیج سازندگی آمادگی کامل دارد‌، افزود: اصلاح قانون بسیج سازندگی کاری درست است، اما یک آفتی در دستگاه‌های اجرایی است که باید مراقب بود در بسیج سازندگی رخ ندهد و آن آفت این است که در دستگاه‌های اجرایی 2 تا 3 برابر نیاز کشور کارمند وارد سازمان‌ها شده که باید در این زمینه دقت کرد.

اسماعیل قزل سفلی، رئیس بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به لیست پروژه‌های محرومیت‌زدایی استان که از مرکز ابلاغ شده است، به برخی ایرادات در این لیست پرداخت و گفت: نخستین ایراد این است که نظرات دستگاه‌های استانی در نظر گرفته نشده و پروژه‌ها به صورت ملی مطرح شده است.

وی با بیان اینکه ایراد دیگر این است که اولویت‌ها در توزیع اعتبارات و اجرا رعایت نشده است، افزود: برنامه‌ریزی مشخصی برای رفع محرومیت از چهره استان و جامعیت لازم برای رفع محرومیت‌ها دیده نشده همچنین پروژه‌ها براساس تکمیل کارهای قبلی و عقب افتاده است و تلاش شده که کارهای خودشان را تمام کنند و بحث محرومیت خیلی در نظر گرفته نشده است.

رئیس بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به دیگر ایرادات لیست پروژه‌های محرومیت‌زدایی بیان کرد: یکی دیگر از موارد این است که گاه پروژه تکراری هم در لیست دیده می‌شود که نیازمند این است که بازنگری جدی و اساسی در فهرست پروژه‌های محرومیت‌زدایی استان انجام شود.

انتهای پیام/ 424/ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید