مجموعه‌ای از پروژه‌های زیست محیطی در منطقه 19 افتتاح شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، مراسم افتتاحیه سه پروژه شهری و زیست محیطی با عنوان «کارواش نانو بخار پسماند»، «مرکز بازیافت لاستیک های فرسوده» و «سامانه هوشمند آبیاری مویرگی» با حضور مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران ، شهردار منطقه 19 برگزار شد.

پیرهادی با حضور در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از اجرای طرح‌های خلاقانه زیست محیطی در این منطقه، آن‌ها را الگویی برای شهر تهران دانست و خواستار توسعه آن در سایر مناطق به‌ویژه در شرایط آلودگی هوا شد.

عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا ضمن کمک به حفظ محیط زیست اهمیت زیادی در کاهش هزینه‌های مدیریت شهر دارد.

مهدی هدایت شهردار منطقه 19 نیز در حاشیه این مراسم به ارائه توضیحاتی درباره پروژه‌های افتتاح شده در حوزه پسماند و محیط زیست پرداخت.

به گفته وی، کارواش نانوبخار که در زمینی به مساحت 300 متر مربع راه‌اندازی شده است، ضمن تجاری‌سازی پسماند، کمک بسیاری به صرفه‌جویی در مصرف آب با صرف حداقل آب برای شستشوی خودروها می‌کند. ضد عفونی سازگار با محیط زیست، کاهش هزینه نیروی کار و هزینه های دفع ضایعات، شستشوی عمیق تر، کاهش حساسیت و حفظ شرایط بهداشتی از جمله مزایای استفاده از اتوواش نانوبخار هستند.

وی درباره راه‌اندازی مرکز بازیافت لاستیک های فرسوده نیز افزود: این مرکز برای اولین بار در شهر تهران با هدف کمک به سلامت محیط زیست و کاهش آلودگی‌های ناشی از لاستیک‌های فرسوده، جلوگیری از آتش‌افروزی‌ها، دپو و دفن لاستیک‌ها ایجاد شده است.

سامانه هوشمند آبیاری مویرگی از دیگر پروژه‌های افتتاح شده بود که جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در مراسم افتتاح آن با اشاره به اهمیت استفاده از اینگونه فناوری‌ها در کاهش و صرفه‌جویی در مصرف خواستار توسعه این نوع فناوری در شهر تهران شد.

به گفته وی جایگزینی گیاهان مقاوم به جای کاشت چمن برای صرفه‌جویی در آبیاری از دیگر اقدامات اجرا شده برای کاهش مصرف آب محسوب می‌شود.

مهدی هدایت شهردار منطقه نیز آبیاری مویرگی را سیستمی هوشمند برای جلوگیری از هدررفت آب دانست که برای اولین بار در کشور در محیطی به مساحت 35 هزار متر مربع برای 1000 اصله درخت در جنگل‌کاری طوبی طراحی شده است. این سیستم ضمن افزایش بازدهی آب مصرفی درختان ، باعث آبیاری با فشارهای مختلف، دسترسی بیشتر به آب در مقایسه با آبیاری قطره‌ای و کاهش رشد بیماری‌های قارچی ناشی از رطوبت می‌شود.

گفتنی است در پایان این مراسم مانور بزرگ برف‌روبی شهرداری منطقه 19 با حضور مهدی پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مهدی هدایت شهردار منطقه 19، اصغر عطایی مدیرکل خدمات شهری، مجید صبوری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه و جمعی از مسئولین شهرداری در بوستان ولایت برگزار شد.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید