محرومیت‌زدایی از استان خوزستان نیازمند هم‌فکری و همراهی نخبگان است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، صادق خلیلیان بعداز ظهر امروز در نشست هم اندیشی نخبگان استان در استانداری خوزستان با بیان اینکه رفع فقر به خودی خود و یا کارهای خارق العاده امکان پذیر نیست، اظهار داشت: استان خوزستان مملو از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها پنهان است که اگر به نحو احسن از آن‌ها در مسیر توسعه استان استفاده می‌شد، به مراتب وضعیت مردم استان بهتر بود.

وی افزود: مرم استان خوزستان شایسته وضعیتی بسیار بهتر و والاتر از وضعیت امروز هستند و این طلب می‌کند که نخبگان و بزرگان علمی و فرهیخته استان به کمک دولت بیایند و برای درمان مسائل استان فکر و برنامه ریزی کنند؛ این تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی است و کار عجیب و غریب دیگری در این مسیر کارساز نیست.

استاندار خوزستان تصریح کرد: نخبگانی که برای فکر و اندیشه ورزی به کمک دولت می‌آیند باید از بدنه مردم استان باشند چراکه هم درد و مشکلات مردم استان را از نزدیک دیده و چشیده باشند و هم از ظرفیت‌های موجود استان آگاهی کامل داشته باشند لذا نخبگان استان را باید در بدنه همین مردم جستجو کرد و به دنبال نخبگان سایر مناطق نباشیم.

خلیلیان در خصوص تاثیر توسعه اقتصادی استان خوزستان بر کشور گفت: استان خوزستان به عنوان قطب صنعتی و کشاورزی در کشور مطرح است که مسائل صنعتی این استان اهمیت کشوری دارد لذا تمام مسائل این استان مسائل کشوری هستند و رفع این مسائل دغدغه ملی است که همت ملی را نیز طلب می‌کند.

بازگشایی دانشگاه‌های استان خوزستان منوط به اعلام آمادگی آنهاستجوانان فعال در تولیدات دیجیتالی استان خوزستان حمایت شوندانتقاد معاون اقتصادی رئیس جمهور از‌ گردش سرمایه مالی خوزستان در بانک‌های تهران‌ وی ادامه داد: در کنار مسائل گسترده استان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود و نهفته در استان نیز بسیار در چشم است که اگر این فقط به همین ظرفیت‌ها اتکا کنیم و بتوانیم به نحو احسن از آنها بهره‌برداری کنیم با نظر و فکر و همراهی نخبگان استان شاهد تحول عظیم در استان خواهیم بود.

استاندار خوزستان در خصوص ظرفیت‌های موجود در استان گفت: یکی از مهمترین ظرفیت‌های موجود در استان که نه تنها در کشور بلکه در دنیا نمونه است بحث تنوع قومیت بالای موجود در استان است که در کنار این تنوع قومیتی، همبستگی، اتحاد و برادری موجود میان اقوام در دنیا سرآمد است.

وی در انتها افزود: نخبگان و بزرگان فرهیخته استان باید این تنوع قومیتی را مدنظر قرار دهند و درکنار دیگر ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی استان از این ظرفیت نیز بهره برداری کنند.

انتهای پیام/331 /ی/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید