محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه لغزنده است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانسرهنگ کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رانندگی با سرعت مطمئنه بهترین اقدام پیشگیرانه در برابر تصادفات در جاده های لغزنده است و بیشترین تصادفات به دلیل سرعت غیرایمن و دید کم در شرایط نامساعد جوی رخ می دهد، لذا ضروری است. آهسته و با حوصله رانندگی کنید

وی افزود: رانندگان وسایل نقلیه که پشت سر وسیله نقلیه دیگری حرکت می کنند برای جلوگیری از تصادف باید فاصله مناسب را رعایت کنند زیرا زمان توقف در جاده لغزنده بیشتر از زمان توقف در جاده خشک است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: رانندگان در هنگام سبقت یا تغییر لاین همواره از سمت راست حرکت کرده و از علائم هشدار دهنده استفاده کنند و خودرو را به آرامی و دقیق کنترل کنند زیرا تغییر لاین ناگهانی در جاده های لغزنده باعث لغزش وسیله نقلیه می شود.

داسغیب گفت: در هنگام بارندگی با چراغ های جلو رانندگی کنید زیرا نور این چراغ ها باعث می شود خودرو از دور قابل مشاهده باشد.

وی بیان کرد: در زمان بارندگی و لغزنده بودن جاده ها از سرعت تردد کاسته و حرکت را کند می کند، بنابراین بهتر است با مدیریت زمان سفر از شتاب زدگی جلوگیری کرده و از هرگونه تخلف راهنمایی و رانندگی خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید