محور زنجان – دندی بالاخره بازگشایی شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان ، با ورود سامانه بارشی به استان زنجان اغلب نقاط از این بارش‌ها بهره‌مند شده‌اند با اینکه بارش‌ها در برخی نقاط به شکل باران بود اما بیشتر مناطق کوهستانی استان از صبح امروز شاهد بارش برف شد و کولاک برف برخی محور‌های مواصلاتی استان را مسدود کرد و مشکلاتی به وجود آورد.

محور اصلی زنجان به دندی یکی از محور‌هایی است که از چند ساعت پیش به دلیل کولاک شدید برف بسته شده است و خودرو‌ها گرفتار در برف شده‌اند این در حالی است که مسیر اکثر روستاهایی که در این منطقه نیز وجود دارند همچنان بسته است.

در این راستا جلیل جزو نقی، فرماندار شهرستان ماهنشان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: محور زنجان به دندی از سمت ماهنشان مشکل خاصی ندارد و از دندی تا روستای قرایی نیز مسئله‌ای به وجود نیامد و راهداری مداوم در حال برف‌بروبی است.

وی افزود: از قرایی تا چایرلو که حوزه زنجان محسوب می‌شود در کنار بارندگی‌ برف به دلیل نقص فنی که برای یک تریلر در این منطقه ایجاد شده بود مسیر مسدود شده است. با این حال هلال احمر و راهداری از زنجان و ماهنشان به این مسیر ورود یافتند تا سریع‌تر این مسیر را بازگشایی کنند.

فرماندار شهرستان ماهنشان گفت: برای اینکه مسافران از سمت دندی وارد این محور نشوند و در مسیر معطل نمانند این محور از سمت دندی مسدود است و اجازه ورود به سمت زنجان داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جاده‌ اصلی زنجان به ماهنشان مسیر مشکلی ندارد و تردد روان است، عنوان کرد: تردد در محور زنجان به تکاب با زنجیر چرخ امکان پذیر است. اما در برخی مناطق به دلیل اینکه کولاک برف وجود دارد مسیر مسدود می‌شود و بازهم نیازمند بازگشایی توسط عوامل راهداری است.

جزو نقی با بیان اینکه هم‌اکنون برخی از مسیر‌های روستایی ماهنشان مسدود است، تشریح کرد: امیدواریم با بازگشایی مسیر اصلی مسیر‌های روستایی نیز سریع‌تر مورد بازگشایی قرار گیرد.

جواد یوسفی، معا‌ون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه بارش برف و نقص فنی چهار تریلر در مسیر محور زنجان – دندی سبب مسدودی این مسیر شد، عنوان کرد: عوامل راهداری در تلاش برای بازگشایی این مسیر هستند.

وی با بیان اینکه مسیر زنجان به سمت دندی از 20 کیلومتری به بعد با بارش شدید برف مواجه شده، تصریح کرد: مسیر تمام روستا‌هایی که بعد از 20 کیلومتری این راه قرار دارند فعلاً بسته است و تلاش می‌شود بعد از بازگشایی مسیر اصلی مسیر‌های روستایی نیز بازگشایی شود.

این مسئول با بیان اینکه دو محور منتهی به طارم بنا به صلاحدید پلیس راه و به دلیل شدت گرفتن بارش‌ها از ساعاتی قبل مسدود شده است، افزود: به محض رفع مشکلات این مسیرها هم بازگشایی خواهند شد.

نخستین بارش برف پاییزی در استان کردستان؛ تردد در جاده‌ها با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال تا اطلاع ثانونی مسدود است/ برف و باران در جاده‌های 16 استان هواشناسی ایران 1400/08/21؛ بارش باران و برف در 16 استان/ سامانه بارشی سه‌شنبه وارد کشور می‌شود

در نهایت صفی‌الله کرامتی، مدیر کل بحران استان زنجان نیز در گفت‌وگو با تسنیم خبر از بازگشایی محور زنجان به دندی داد و اعلام کرد: نبود زنجیر چرخ و تردد در این محور‌ سبب بروز مسائل و مشکلاتی شده بود که البته این امور می‌تواند گاهاً جان رانندگان را نیز تهدید کند.

وی تاکید کرد: اگر سفر ضروری نیست رانندگان از ورود به این محور و تردد در آن فعلاً خود‌داری نمایند.

انتهای پیام/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید