مخالفت کاخ سفید با تلاش ترامپ برای جلوگیری از دسترسی نمایندگان به اسناد حمله به کنگره

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ترامپ پیش از این گفته بود که قصد دارد از امتیاز اجرایی خود استفاده کند تا مانع از دسترسی کمیته تحقیقاتی مجلس نمایندگان به اطلاعات مربوط به حوادث 6 ژانویه شود، ولی کاخ سفید با این اقدام مخالفت کرده است.

بدهی شرکت ترامپ به بیش از 1.3 میلیارد دلار رسید44 درصد جمهوریخواهان خواستار شرکت ترامپ در انتخابات 2024 هستند

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی گفت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به آرشیو ملی دستور داده است تا اسناد مربوط به یورش 6 ژانویه به ساختمان کنگره را در اختیار کمیته تحقیقاتی کنگره قرار دهد.

در حالی که یک کمیته ویژه تحقیقاتی مجلس نمایندگان آمریکا در حال تفحص درباره حوادث 6 ژانویه و یورش مرگبار طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره است و در تلاش است تا اطلاعاتی را از شاهدان عینی این حادثه کسب کند ولی دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا گفته است که می خواهد از امتیاز اجرایی خود استفاده کند تا مانع از دسترسی بازرسان این کمیته به اطلاعات مرتبط با این حادثه شود.

یک منبع نزدیک به راهبرد حقوقی ترامپ در مصاحبه با سی ان ان تایید کرده است که یکی از وکلای ترامپ نامه ای را برای برخی از افرادی که از سوی این کمیته احضار شده اند، ارسال کرده و به آنها اطلاع داده است که ترامپ قصد دارد از امتیاز اجرایی اش استفاده کند.

این نامه که توسط روزنامه واشنگتن پست رویت شده است، برای دن اسکاوینو مشاور سابق ترامپ، مارک میدوز رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و استیون بنون استراتژیست سابق کاخ سفید ارسال شده است.

گرچه در این نامه به احضارشدگان دستور داده شده است تا با روند تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا همکاری نکنند، ولی این در نهایت به هر یک از شهود بستگی دارد که از این دستور تبعیت کند یا نه.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید