مدارس پارس آباد به‌تدریج در سه گام بازگشایی می‌شود

استانها / اردبیل

http://fna.ir/46p1a ۰ مدارس پارس آباد به‌تدریج در سه گام بازگشایی می‌شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد از بازگشایی تدریجی تمامی مدارس شهرستان پارس آباد در سه گام خبر داد.

مدارس پارس آباد به‌تدریج در سه گام بازگشایی می‌شود

یاور وطن‌خواه شامگاه امشب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل از بازگشایی تدریجی تمامی مدارس شهرستان در سه گام خبر داد و اظهار کرد: آموزش‌ها از امروز سوم مهر ماه به‌صورت حضوری مجازی و از طریق شبکه‌های تلویزیونی دنبال می‌شود.

وی به اهمیت واکسیناسیون تمامی شاغلین و اعم از کادر معلمین و … اشاره کرد و افزود: نزدیک به ۳ هزار نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۵۵۸ نفر واکسن نوبت اول و ۹۴۸ نفر واکسن نوبت دوم خود را دریافت کرده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد با بیان اینکه هنوز ۲۴ درصد از جامعه آماری فرهنگیان شهرستان واکسن نوبت اول و ۶۸ درصد واکسن نوبت دوم خود را تزریق نکرده‌اند بیان داشت: انتظار می‌رود طوری برنامه‌ریزی شود که تمامی این جامعه آماری هر چه سریع‌تر نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند تا زمینه برای بازگشایی ایمن حضوری مدارس فراهم شود.

وی ادامه داد: بیش از ۴۲۰ دانش‌آموز و ۱۳۲ معلم به کرونا مبتلا شده بودند که این امر ضرورت واکسیناسیون را قبل از بازگشایی کامل حضوری تایید می‌کند.

وطن‌خواه به تحویل بیش از ۷۸ هزار دز واکسن به شهرستان اشاره کرد و تصریح کرد: واکسن نوبت اول ۵۵ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال تزریق شده و بیش از ۲۲ درصد این افراد واکسن نوبت دوم را نیز دریافت کرده‌اند و این روند تا واکسیناسیون تمامی جمعیت هدف ادامه خواهد داشت.

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک بازگشایی مدارس بیان کرد: امسال تعداد دانش‌آموزان رشد مثبت داشته و تاکنون نزدیک به ۳۲ هزار دانش‌آموز برای تحصیل در مدارس شهری، روستایی و عشایری شهرستان ثبت نام کرده‌اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد از اجرای گام دوم حضور دانش‌آموزان مدارس زیر ۳۰۰ نفر در نیمه اول آبان خبر داد و تشریح کرد: گام سوم حضور دانش‌آموزان برای مدارس بالای ۳۰۰ نفر نیز از نیمه دوم آبان برنامه‌ریزی شده است و تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری یک متر و ۲/۲۵ متر مربع مساحت الزامی خواهد بود.

وی با اشاره به این که خانواده‌ها نگران حضور بچه‌هایشان در مدارس هستند و مسؤولان آموزش و پرورش نگران آموزش دانش‌آموزان، گفت: نگرانی همه به حق است و برای این منظور لازم است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و الگوهای مصوب و بازگشایی تدریجی مدارس، مدیران مدارس با رعایت کامل نسبت به تکمیل چک لیست در سامانه نظارت و توسط کمیته نظارت اقدام نماید تا اطمینان خاطر خانواده‌ها فراهم کرده است.

انتهای پیام/3463/

مدارس دانش‌آموزان پارس‌آباد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد یاور وطن‌خواه

اخبار مرتبط

  • توزیع بسته میان خانواده‌ زندانیان اردبیل

  • مشکل اینترنت 30 روستای خلخال

  • تشریح شرایط بازگشایی مدارس

source

دیدگاهتان را بنویسید