مدارس پرجمعیت استان سمنان پس از واکسیناسیون دانش‌آموزان بازگشایی می‌شوند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمد دستورانی بعدازظهر امروز در ستاد مقابله با کرونای استان سمنان در سالن جلسات مدیریت بحران استاداری سمنان اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی ویژه فعالیت مدارس، فاصله‌گذاری فیزیکی دانش‌آموزان از یکدیگر از هر طرف حداقل باید چهار متر باشد.

وی با اشاره به ابلاغ الگوی آموزش و پرورش در شرایط شیوع کرونا به نظام تعلیم و تربیت در استان سمنان افزود: مبنای برنامه‌ریزی و اجرای آن در آموزش و پرورش استان سمنان دو دستورالعمل ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کروناست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به پیش‌بینی سه سناریو برای فعالیت مدارس استان سمنان در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: بر این اساس فعالیت مدارس استان سمنان به سه شکل حضوری، نیمه حضوری و مجازی خواهد بود.

دستورانی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، مدارس با جمعیت کمتر از 50 نفر و کلاس‌های درس با جمعیت کمتر از 15 نفر و همچنین و نیز مدارس روستایی و عشایری استان سمنان به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: این مدارس شامل 350 مدرسه با 17 هزار و 500 نفر جمعیت دانش‌آموزی می‌شود که کلاس‌های با کمتر از 15 نفر جمعیت دارند و فعالیت این مدارس با رعایت کامل دستورالعمل‌های ابلاغ شده خواهد بود.

آموزش حضوری در 600 مدرسه استان قزوین آغاز شدزنگ سال تحصیلی جدید در 2 هزار مدرسه استان بوشهر نواخته شد26 هزار کلاس اولی‌ در استان بوشهر به مدرسه رفتند

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از فعالیت نیمه حضوری مدارس با جمعیت بین 50 تا 150 دانش‌آموز از نیمه مهرماه خبر داد و گفت: دانش‌آموزان این مدارس نیز به صورت گروه‌بندی و نوبتی در کلاس‌های درس خود حضور خواهند یافت و آموزش نیمه‌حضوری را با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و فاصله‌گذاری فیزیکی تجربه خواهند کرد.

دستورانی با بیان اینکه مدارس پرجمعیت استان سمنان تا زمان تکمیل واکسیناسوین معلمان و دانش آموزان به صورت مجازی فعالیت خواهند کرد گفت: این مدارس با تکمیل واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان آماده برگزاری آموزش‌ها به صورت‌ حضوری در قالب گروه‌بندی و رعایت پروتکل‌ها خواهند بود.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری کلاس‌های دروس عملی ویژه هنرستان‌های استان سمنان خاطرنشان کرد: دروس عملی هنرستان‌ها و دبیرستان‌های کاردانش که تعداد دانش‌آموزان آن کمتر از 15 نفر است به صورت حضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به حضور دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در مدراس در یک یا دو روز از هفته به صورت نوبتی و گروه‌بندی شده به منظور آشنایی آنان با فضای مدرسه و معلمان و هم‌کلاسی‌های خود از فرمانداران شهرستان‌های استان سمنان خواست تا با مجموعه آموزش و پرورش این استان و بر اساس دو دستورالعمل ابلاغی ویژه فعالیت مدارس در دوران کرونا همکاری کنند.

دستورانی نسبت به عدم رفتارها و برخوردهای سلیقه‌ای درخصوص فعالیت مدارس استان سمنان در دوران شیوع کرونا تأکید کرد.

انتهای پیام/363/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید