مدارس کاشان بیش از پیش در حال طبقاتی شدن هستند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، حسین باغشیخی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای شهر کاشان ضمن اشاره به رسیدگی به مناطق محروم به عنوان یکی از محورهای شورای شهر در سال ششم اظهار داشت: یکی قول‌های اساسی توسعه مناطق محروم بوده و ضرورتی است که باید در راستای توسعه عدالت به آن پرداخت.

وی با بیان اینکه یکی از مقوله‌های توسعه مناطق محروم حوزه آموزش و توسعه آموزشی است، افزود: دغدغه‌ها و مطالبات مردم در این زمینه بسیار زیاد است؛ روی صحبت خودم به رئیس آموزش و پرورش کاشان است به نحوی در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر متأسفانه معلمان ما متناسب با فرهنگ چیدمان می شوند و مدارس بیش از پیش در حال طبقاتی شدن است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشان با بیان اینکه مدارس به محلی بازتولید قدرت فرهنگی طبقه خاص با سرمایه بالا تبدیل شده است، ابراز داشت: اگر یک مطالعه خیلی سطحی انجام دهیم نگاه آموزشی به مدارس مناطق محروم با دیگر مناطق بسیار متفاوت است و این موضوع موجب ترک تحصیل برخی دانش‌آموزان شده است.

استاندار خراسان شمالی: تمام مدارس خراسان شمالی تا 15 آبان حضوری می‌شوندبازگشایی مدارس در استان سمنان به‌صورت ترکیبی استمصائب خانواده‌ها با غیرحضوری بودن مدارس/ مدارس مجازی دو ساله شد

وی با بیان اینکه بیان اینکه مستخدمان مدارس در مناطق محروم نیز گاها از افراد بزه هستند، گفت: تداوم این موضوع موجب نگرانی شده است و دور شدن از موقعیت‌های فرهنگی، نبودن توسعه فرهنگی و دیگر موارد به این موضوع بیشتر دامن می‌زند و موجب می‌شود نسل‌های آینده را تحت تأثیر قرار دهد.

باغشیخی با بیان اینکه 15 سال آینده در این مناطق فاجعه ایجاد می‌شود، تصریح کرد: مدرسه و عاملان اجرایی در مدارس دارای جایگاه فرهنگی خاصی هستند و به نظر می‌رسد امروز به دهک‌های زیادی در شهر رسیدیم در حالی می توانستیم کاشان را در سه دهک تقسیم کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه مدیریت شهری با تعامل با سازمان‌های مختلف می‌تواند به موفقیت برسد، تأکید کرد: مسئولان در اداره آموزش و پرورش عدالت آموزشی را بر معیارهایی که باید باشد اجرا کنند و در این زمینه به مناطق محروم نگاه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/801/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید