مدرسه 6 کلاسه خیرساز "مولانا 22" در روستای محمودآباد سیرجان افتتاح شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیرجان، مدرسه 6 کلاسه خیرساز "مولانا 22" با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان صبح امروز در روستای محمودآباد شهرستان سیرجان با حضور اسکندری‌نسب و واعظی‌نژاد مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان، نمایندگان وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مردم، خیران، مسئولان و دانش آموزان افتتاح شد.

در آیین افتتاح این مدرسه خیرساز احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدرسه‌سازی مهمترین کار خیر است اظهار داشت: بیش از 50 درصد مدارس در حال احداث استان توسط خیران ساخته می‌شود.

وی افزایش دانایی، آگاهی و مبارزه با جهل و نادانی را مهمترین رسالت مدارس و فرهنگیان برشمرد و افزود: آثار و برکات مدرسه‌سازی همیشه ماندگار و جاودانه خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به کمبود فضای آموزشی استاندارد در برخی از مناطق استان گفت: از همکاری خیران در زمینه ساخت مدارس در مناطق محروم استان استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان کرمان بیان کرد: در صورتی که خیران هزینه 30 درصد ساخت مدارس استان را پرداخت کنند دولت 70 درصد مابقی را پرداخت می‌کند.

«مدارس فرسوده» معضل پیش‌روی آموزش/ تعطیلی چندین ماهه مدارس فرصتی برای بازسازی فضای آموزشی استآجر به آجر برای جبران کمبود فضای آموزشی در استان کرمان؛ مسئولان و خیران آستین بالا زدندنماینده مردم کرمان و راور در مجلس: وضعیت سرانه فضای آموزشی شهر کرمان قابل قبول نیست

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر و تشکر از خیرین مدرسه ساز سیرجانی گفت: به همت خیرین و با پیگیری نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خوشبختانه در سیرجان کمبود فضای آموزشی نداریم.

به گزارش تسنیم مدرسه 6 کلاسه خیر ساز (پویش کرمان دانا) با زیر بنای 430 متر مربع با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون تومان در زمینی به مساحت 4 هزار و 500 مترمربع در روستای محمود آباد از توابع شهرستان سیرجان به همت خیر خیر اندیش حسین عباسلو افتتاح شد.

انتهای پیام/511/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید