مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین منصوب شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، شامگاه امروز در انتهای آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین علی رسولیان، معاون وزیر صمت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حکمی رضا صفاری را به سمت سرپرستی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین منصوب کرد.

مدیرعامل جدید شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در آیین معارفه خود با بیان اینکه برنامه‌های توسعه شهرک‌های صنعتی استان قزوین را در 3 حوزه بلندمدت، کوتاه‌مدت و میان‌مدت تقسیم‌بندی کرده‌ایم، اظهار داشت: نخستین برنامه ما اولویت‌بندی و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است.

رضا صفاری اضافه کرد: منظور واحدهایی است که اراضی آنها واگذار شده و برای بهره‌برداری و راه‌اندازی نیاز به خدمات زیربنایی دارند. این واحدها را باید بر اساس پیشرفت فیزیکی ساخت سوله و میزان هزینه‌ای که برای تکمیل آنها لازم است شناسایی کنیم و در صورت لزوم برای تکمیل آنها اعتبارات داخلی و استانی بگیریم.

توسعه شهرک‌‌های صنعتی کاسپین یک و 2 در اولویت قرار گرفت

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه امروز زمین مناسب برای واگذاری در شهرک‌های تقاضامحور نداریم، بنابراین بحث توسعه این شهرک‌ها در دستور کار ماست و امیدواریم بتوانیم شهرک‌های تقاضامحور در استان قزوین را توسعه دهیم.

صفاری یادآور شد: اقداماتی که در گذشته برای توسعه شهرک‌های صنعتی کاسپین یک و 2 انجام شده را به جد پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم این 2 شهرک را توسعه داده و فضا برای سرمایه‌گذاری جدید را ایجاد کنیم.

700 قرارداد واگذاری زمین صنعتی در استان قزوین منعقد شد

مدیرعامل سابق شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین هم در آیین تکریم و تودیع خود با بیان اینکه 5 سال و 6 ماه و 21 روز در استان قزوین حضور داشته گفت:‌ در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کل استان 1867 قرارداد واگذاری زمین داریم که 746 قرارداد آن در همین مدت 5.5 سال بسته شد که 70 درصد این قراردادها با رویکرد توسعه واحدهای صنعتی موجود بود.

حمیدرضا خانپور با اشاره به الحاق هزار هکتار زمین به شهرک‌های صنعتی طی مدت یادشده افزود: در حال حاضر هم در شرف گرفتن 600 تا 700 هکتار زمین صنعتی هستیم. همچنین فاز دوم تصفیه‌خانه‌های کاسپین و لیا را ساختیم که در حال حاضر مشغول احداث تصفیه‌خانه صنعتی برای 2 شهرک آراسنج و خرمدشت هستیم.

وی ادامه داد: همچنین در همین مدت 81 مگاوات برق برای واحدهای صنعتی خریداری شد و 4 پست برق 63 و 20 مگاواتی هم در شهرک‌های صنعتی کاسپین، شال، حکیمیه و آراسنج در حال ساخت قرار دارند. ضمن اینکه 91 لیتر آب بر ثانیه برای شهرک‌ها گرفته شد و امسال هم قول دادند که 40 لیتر آب بر ثانیه را به ما بدهند.

145 طرح توسعه تولید در شهرک‌های صنعتی قزوین اجرا می‌شود207 سرمایه‌گذار جدید در شهرک‌های صنعتی قزوین جذب شدندطرح پایلوت توسعه واحدهای فناور در شهرک‌های صنعتی قزوین اجرا می‌شود

خانپور یادآور شد: در طول این 5 سال هم 450 میلیارد تومان زیرساخت صنعتی به شهرک‌های صنعتی اضافه شده و حدود 80 میلیارد هم قرارداد باز داریم که در حال انجام است. ضمن اینکه 16 میلیارد تومان هم در بخش حمایت از صنایع کوچک هزینه کردیم.

انتهای پیام/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید