مدیریت آب و هوای اطراف تهران غبارآلود/ 80 درصد تالاب ها و آب های سطحی تخریب شده است.


به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری فارس، روزنامه جوان در گزارشی نوشت: تهران آلوده ترین شهر جهان شده است! برج میلاد نماد تهران مدرن است. با ارواح سیاه و سفید که تشخیص آنها در هاله غبار دشوار است شاخص آلودگی هوا 416 تعیین شد. ذرات سرکوب شده به سرعت افزایش یافته و هوای تهران آلوده و خطرناک شده است. همزمان با گرد و غبار در استان های جنوبی، هشدار گرد و غبار در پایتخت و حتی شهرهای شمالی شنیده شد. جنوب غربی و شرق کشور اما بی توجهی به این هشدارها پایتخت امروز ما را حتی از شهرهایی مانند دهلی نیز آلوده کرده و آلوده ترین شهر دنیا نامیده می شود. آلودگی هوا و گرد و غبار در شهرهای جنوب غربی نیز یک موضوع فوری است. گرد و غبار و طوفان میدان دید در جاده ها و بزرگراه ها را چندین متر کاهش داده است اما ریشه این گرد و غبار از درون نمی آید. و دیپلماسی ضعیف زیست محیطی در کشور ما. باعث برخی کشورهای همسایه مانند ترکیه و افغانستان شده است تالاب هامون و هورالعظیم را با سدهای نامناسب خشک کنید و به گرد و غبار صفر تبدیل کنید، بحرانی که با تغییرات آب و هوایی تشدید شده است.

پایتخت ایران امروز آلوده ترین آب و هوا را تجربه می کند. و ما در تمام دنیا آمار داریم. سازمان هواشناسی تهران به دلیل غبار غلیظ وضعیت نارنجی رنگ را اعلام کرد. این گرد و غبار در عراق جمع می شود و باد آن را به آسمان ایران می برد. شاخص آلودگی هوا در ایستگاه شریف در حال حاضر 399 و در شرایط خطرناک قرار دارد. همه گروه های سنی باید از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

کیفیت هوای تهران خطرناک است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود. بر اساس این طبقه بندی، از صفر تا 50 هوا «پاک»، از 51 تا 100 هوا «قابل تحمل (سالم) یا متوسط»، از 101 تا 150 هوا «ناسالم برای گروه های حساس»، از 151 تا 200 هوا «خیر. سالم برای همه” “گروه” از 201 تا 300 هوای “ناسالم” و از 301 تا 500 شرایط کیفیت هوا “مضر”.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران همراه با وزش باد شدید. گاهی بسیار باد با افزایش موقت گرد و غبار در برخی ساعات به ویژه در بخش جنوبی استان کیفیت هوای تهران به شدت کاهش یافته است. بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت با شاخص 416 در وضعیت “خطرناک” قرار دارد، همچنین آلاینده‌های این نشانگر به صورت ذرات کمتر از 10 میکرون گزارش شده است و کمتر از 10 میکرون می‌تواند منجر شود. به بیماری های قلبی و ریوی سیستم ایمنی ضعیف از دست دادن بافت ریه آسم در کودکان مرگ زودرس و سرطان

پیشنهاد وزارت صحت عامه برای خودداری از تحصیل

مدرسه هنوز باز نشده این بار به دلیل آلودگی هوا، عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییرات اقلیمی وزارت بهداشت. همچنین نسبت به آلودگی شدید هوا در بسیاری از مناطق کشور که تحت تاثیر طوفان و گرد و غبار قرار دارند، هشدار داد. با توجه به شرایط جوی در مناطقی مانند تهران و خوزستان، بنا به درخواست وزارت بهداشت غیبت و شبیه ساز مدرسه مجازی اعلام شد.

به گفته وی، با توجه به ورود طوفان گرد و غبار در تهران و شهرهای غرب و شمال غرب کشور. افراد از جمله افراد مسن بیماران قلبی عروقی و کودکان حساس محسوب می شوند و باید احتیاط کنند. طبق دستورالعمل های توصیه شده بیماران مبتلا به بیماری های ریوی و قلبی سالمندان و کودکان نباید از خانه خارج شوند و فعالیت ها را به حداقل برسانند. دیگران باید از فعالیت های شدید و طولانی مدت خودداری کنند و در فضای باز ورزش کنند. از جمله تعطیلی ورزش در فضای باز تا فردا

این آب و هوا خطر بیماری قلبی، بیماری ریوی و مرگ زودرس را در بیماران قلبی و افراد مسن افزایش می دهد. شاهسونی گفت: از جمله افزایش شدید علائم تنفسی در جمعیت عمومی. شاخص فعلی هوا بیش از 300 است و این یک هشدار جدی برای سلامت انسان است.

ادامه عفونت در 2، 3 روز آینده

وضعیت خطرناک آلودگی هوا تا کی ادامه خواهد داشت؟ صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی ۲۴ ساعت آینده در استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان غربی و استان کراسان شمالی “پیش بینی بارش پراکنده در شمال خراسان رضوی و گلستان”

به گفته وی، امروز موج جدیدی از بارش از شمال غرب و شمال غرب، غرب و مرکز دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی آلپ مرکزی وارد کشور می شود.برز و فردا در شمال. در ساعاتی از کشور رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. و پیش بینی برق.علاوه بر این طی سه روز آینده وزش باد در اکثر نقاط کشور در ساعات خاصی می تواند شدید باشد. و پیش بینی پدیده گرد و غبار در استان های واقع در غرب کشور جنوب غربی و وسط کشور

ریشه گرد و غبار ایران در کشورهای همسایه!

منبع این آلودگی اما به کجا برگشت؟ برای پاسخ به این سوال دو سد ایلیسو و آتاتورک در ترکیه و همچنین طغیان تالاب هامون از رودخانه هیرمند در افغانستان، هورالعظیم در جنوب غربی و تالاب هامون در شرق را به قطبی برای شرق تبدیل کرده است.

با طرح GAP که شامل 22 سد و 13 نیروگاه در دوشاخه دجله و فرات است. ترکیه عراق، سوریه و ایران را به سرزمینی غیر مهمان نواز تبدیل خواهد کرد، سد آتاتورک 75 درصد آب فرات را در خود جای داده و 50 میلیارد متر مکعب ظرفیت دارد که معادل 650 سد در ایران است. و معادل نیمی از ظرفیت کل آب های ایران است. کشاورزی در عراق و سوریه

محمدرضا محبوب فر کارشناس و پژوهشگر بحران محیط زیست و عضو انجمن مخاطرات زیست محیطی و توسعه پایدار ایران در پاسخ به سوال «جوان» درباره بحران آلودگی هوای تهران گفت: در معرض آلودگی مرکزی هوا قرار گرفت. به شمال کشور وی افزود: پیش بینی می شود امسال گرد و غبار خیلی زودتر وارد آسمان کشور شود. و این پدیده عجیبی است.»

با اشاره به اینکه تهران آلوده ترین شهر جهان اعلام شده است. وی افزود: عمده ترین آلودگی هوای تهران گرد و غبار است. حتی در آلودگی هوا بار شیوع بیماری عروق کرونر قلب نیز در حال افزایش است. و به دلیل بازگشت به مدارس و دانشگاه های باز و اینکه هیچ کجای کشور از آلودگی هوا در امان نیست. بنابراین، علائم هشدار دهنده ای از افزایش شیوع بیماری عروق کرونر قلب وجود دارد. که باعث تعطیلی برخی شهرها می شود آن را به اندازه تهران ضروری می کند».

انقراض 80 درصد تالاب ها و آب های سطحی

به گزارش محبوب فر، امسال با پدیده عجیب انتشار گرد و غبار روبرو هستیم. و این به این دلیل است که 80 درصد تالاب ها و منابع آب های سطحی کشور از بین می رود و به نوبه خود به دلیل عدم گفتگو در مورد آب در سوریه، ایران و عراق کشورهایی مانند افغانستان و ترکیه است. سدها و مشکلات فعلی با منابع آبی و منابع آبی ایران ساخته است. حتی عراق و سوریه کارشناسان محیط زیست افزود: میدان های گرد و غبار از شمال عربستان تا عراق و سوریه تشکیل شده است. و استان های مرزی را تحت تاثیر قرار دهد همچنین گرد و غبار برخاسته از دریاچه ارومیه و دریاچه نمک قم نه تنها تهران را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین به سمت شمال شرق، غرب و مرکز کشور در حال حرکت است.

به گفته محبوب فر، هم اکنون 13 استان کشور درگیر گرد و غبار شدید هستند. و سایر استان ها نیز درگیر گرد و غبار متوسط ​​و ضعیف هستند. و این شرایط تا چند روز آینده با افزایش دما و کاهش بارندگی ادامه خواهد داشت.

«مثلاً در تهران ترافیک سنگینی است. این امر آلودگی هوا را تا 40 درصد افزایش می دهد و در شرایطی که آلودگی هوا می تواند بیماری عروق کرونر قلب را تشدید کند. ما شاهد باز شدن مدارس و دانشگاه های جدید هستیم. این می تواند یک گروه باشد، وی گفت: این فقط باعث ایجاد بیماری در فضای آموزشی می شود و به همین دلیل صدها مدرسه و دانشگاه اعلام کرده اند که آموزش به آموزش مجازی باز می گردد.

به گفته این کارشناس عدم رهاسازی آب ترکیه و افغانستان و عدم گفتگو در مورد آب در مورد حقوق آبهای مرزی. باعث تولید ریزگردها در ایران می شود ما هشدار می دهیم که اگر این دو کشور آب رها نکنند تالاب هامون و هورالعاصم گرد و غبار ایجاد می کند و ما نباید در این زمینه ضعیف باشیم.» این موضع انفعالی محیطی را که از مرزها عبور می کند به محور بحث برانگیز کشورمان تبدیل کرده است. و این مشکل می تواند باعث درگیری در کشورهایی مانند ترکیه و افغانستان شود. اگرچه توانستند آب را هسته اصلی صلح کنند. زیرا هر اتفاقی در ایران بیفتد بر کشورهای همسایه نیز تاثیر می گذارد. و روابط بین الملل به شدت با چالش مواجه خواهد شد.»

انتهای پیام/
این را برای صفحه اصلی توصیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید