مدیر عامل هلال احمر همدان: احتمال ریزش بهمن در مناطق کوهستانی وجود دارد.



علی سنجربیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وزش باد شدید و بارش برف از عوامل اصلی ریزش بهمن در کوهستان است، اظهار کرد: وی افزود: احتمال سقوط بهمن در شیب بدون پوشش گیاهی وجود دارد. با دمای بیش از 35 تا 45 درجه نسبت به سایر مناطق

مدیرعامل شورای هلال احمر استان همدان گفت: علاوه بر سد معبر، بهمن همچنین تهدیدی جدی برای ساختمان‌های واقع در مناطق کوهستانی، اسکی‌بازان، کوهنوردان و افراد محلی با موانعی مانند درختان و بوته‌ها، صخره‌ها و دره‌ها است.شیب‌ها و منافذ از جمله عوامل طبیعی حفاظت از بهمن هستند.

وی به کوهنوردان و دوستداران طبیعت توصیه می کند در روزهای پس از بارش برف از مناطق کوهستانی و مسیرهای با بارش شدید برف و بهمن پرهیز کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه منطقه پر بهمن گذشته است، گفت: هنگام کوهنوردی در مناطق کوهستانی در چنین شرایطی مردم با شنیدن یا دیدن صداها یا علائم بهمن و از کنار جاده منطقه را ترک کنند.در مسیر برفی از رودخانه عبور کنند.

در اواسط بهمن ماه سال 90 در پیست اسکی دارک دره در 10 کیلومتری شهر همدان بر اثر ریزش بهمن چهار نفر کشته شدند.

همان سال گروه دیگری از کوهنوردان در ارتفاعات کندور اسدآباد گرفتار بهمن شدند. 40 کیلومتر از پیست اسکی تاریک دره فاصله داشت که دو کشته و دو زخمی برجا گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید