مدیر کل تبلیغات اسلامی یزد: آئین اعتکاف فقط در شهرستان اشکر برگزار می شودعلیرضا نجیمی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم معنوی اعتکاف در 10 شهرستان دیگر که رنگ استان قرمز اعلام شده است برگزار نمی شود و تنها شهرهای زرد و نارنجی مجاز هستند که در این مورد مجاز هستند. شهر اشزر فقط میزبان مومنین است.

این مراسم در مسجد مرکز شهر اشکذر برگزار نمی شود، اما در مسجد حاشیه شهر با سه نوبت واکسن و 20 درصد ظرفیت امکان پذیر است و همه باید قوانین را رعایت کنند. از کرونا در امان باشید.”

اشذر یکی از 11 شهرستان استان یزد در ایالت نارنجی رنگ قرار دارد و مرکز این شهرستان با 30 هزار نفر جمعیت در 20 کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

آیین معنوی اعتکاف در ۲ سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در استان یزد برگزار نمی‌شود و این آیین معنوی هر ساله بین ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب برگزار می‌شود.

حدود 2500 مسجد در استان یزد فعال است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد دیروز (دوشنبه) گفت: روزانه 100 نفر مبتلا به اومیکرون در مراکز درمانی این استان پذیرش می شوند و به همین تعداد مبتلا به ویروس کرونا ترخیص می شوند.

دکتر. محمدحسین زارع در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه تعداد پله‌ها از آسانسور Omicron افزایش یافته است، گفت: این رقم هم اکنون به دلیل رعایت بهداشت و استفاده از مشک به 448 تن در روز (کوه نوردی) کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا، عامل بیماری کووید-19، اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین شناسایی شد و به زودی در سراسر جهان گسترش یافت. سازمان جهانی بهداشت (WHO) شیوع یک بیماری همه گیر (اپیدمی جهانی) این بیماری را در مارس 2020 تایید کرد. این ویروس از طریق دست های آلوده یا از طریق عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از دهان، بینی و چشم ها منتقل می شود. منتقل شده.

در حالی که حدود 80 درصد افراد مبتلا به این بیماری بدون درمان خاصی بهبود می یابند، برخی گزارش ها حاکی از آن است که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علامتی ندارند نیز قابل انتقال است و میزان انتقال هنوز ناشناخته است.

دیدگاهتان را بنویسید