مراحل کاشت مو چگونه است؟

– اخبار بازار –

موها از جمله نواحی مهم در چهره انسان هستند که ممکن است به مرور زمان از بین بروند یا به هر دلیلی دچار کاهش تراکم شوند؛ در همین راستا کاشت مو را می‌توان یکی از منطقی ترین راه حل‌ها برای از بین بردن چنین مشکلاتی دانست. در ادامه به مراحل کاشت مو به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:

ب) کاشت مو: کاشت مو به دو روش اصلی FUE و FUT انجام می‌شود که تفاوت اصلی آن‌ها در نحوه استخراج فولیکول می‌باشد، به طوری که در متد FUE هر فولیکول به صورت تکی و در روش FIT به صورت نواری از پشت سر استخراج می‌شوند. بدون در نظر گرفتن نوع روش کاشت، مراحل آن به شرح زیر است:

 1. فولیکول‌های مو به صورت دستی یا با دستگاه از ناحیه بانک مو استخراج می‌شوند.
 2. در این مرحله پزشک در محل طاسی سر برش‌هایی را در جهت خط رویش مو ایجاد می‌کند تا فولیکول‌ها را در آنجا پیوند بزند.
 3. در مرحله بعد پزشک متخصص با استفاده ابزاری شبیه به پنس واحدهای فولیکول را به راحتی درون برش‌های ایجاد شده می‌گذارد.

انتخاب کلینیک معتبر برای کاشت مو

شاید دشوارترین اقدام برای انجام ایمپلنت مو یافتنیک کلینیک خوش سابقه و معتبر باشد. این انتخاب در صورتی که از کلینیک‌ها و پزشکان معتبر و مورد اعتمادی که خدمات زیبایی مختلفی چون پیوند مو را انجام می‌دهند لیست کاملی داشته باشید کمی آسان‌تر خواهد بود در غیر این صورت، پروسه‌ای وقت گیر است و تحقیق و بررسی‌های زیادی را می‌طلبد. کلینیک رز به دلیل داشتن تمامی امکانات و مشخصات لازم از لحاظ پزشکی و بهداشتی موفق شده تا به یکی از بهترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران و البته ایران تبدیل شود. به طوری که ترجیح اکثر کاندیدهای تزریق چربی برای رسیدن به ظاهر دلخواه خود، این مرکز زیبایی است. از جمله ویژگی‌های بارز این کلینیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برخورداری از محیطی کاملا تمیز و بهداشتی
 2. مجهز بودن به پیشرفته‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای انجام کاشت مو
 3. داشتن کادر درمانی متخصص و باتجربه
 4. استفاده از جدیدترین روش‌های کاشت مو

ریزش موی سر بعد از کاشت

از جمله نکات مهم در مورد کاشت مو که باید بدانید این است که مدتی بعد از کاشت مو، گرافت‌ها شروع به ریزش می‌کنند و ممکن است به شدت باعث استرس و نگرانی زیباجو شوند. ریزش موی کاشته شده یکی از عوارض شایع بعد از پیوند مو با انواع متدهای کاشت است که در تمام افرادی که پیوند مو انجام می‌دهند، اتفاق می‌افتد. علت ریزش مو بعد از کاشت شوکی است که به فولیکول‌ها وارد می‌شود و آن‌ها را در فاز استراحت فرو می‌برد. این اتفاق کاملا طبیعی است و جایی برای نگرانی ندارد، بنابراین با صبر و حوصله باید این پروسه را طی کرد و از دستکاری ناحیه مورد نظر خودداری نمود.

به زودی دوره ریزش مو پس از کاشت مو به پایان می‌رسد و افراد شاهد رشد مجدد موی سر در ناحیه کاشت شده خواهند بود. رویش موهای جدید زمان می‌برد و این سرعت در افراد مختلف متفاوت است زیرا موهای هر شخصی نسبت به سایرین با سرعت‌های مختلف رشد می‌کند. دوره ریزش مو پس از کاشت معمولا حدود 1 الی 3 هفته پس از عمل کاشت مو شروع خواهد شد. در واقع فولیکول‌های کاشته شده و موهای طبیعی خود فرد به مدت 1 تا 2 هفته در محل خود باقی می‌مانند و سپس در این دوره به مرحله استراحت وارد می‌شوند و سپس ریزش موها را شروع می‌کنند. این رخداد شوکه کننده می‌تواند تا 12 هفته (تقریبا 3 ماه یا بیشتر) طول بکشد و در نهایت موهای جدید شما در 8 الی 12 ماه آینده در جای مشخص شده خود شروع به رشد می‌نمایند. برای کنترل این ریزش و کمک به رویش مجدد موها، پزشکان غالبا نکات مراقبتی و تقویتی خاصی را پیشنهاد می‌دهند که حتما باید آن‌ها را به خوبی انجام دهید.

نتایج و ماندگاری کاشت مو

شما می‌توانید بلافاصله پس از کاشت مو طرح کلی آن را مشاهده نمایید، با این حال یک دوره بهبودی بعد از انجام این روش در انتظارتان خواهد بود به این معنی که ممکن است 12 ماه طول بکشد تا نتایج نهایی کاشت موی سر در شما دیده شود. در پاسخ به این سوال که آیا نتایج کاشت موی سر دائمی است یا خیر باید بگوییم بله، اما شرط دارد! در حالت کلی اگر یک فرد با داشتن شرایط لازم کاشت موی خود را در یک کلینیک معتبر توسط یک پزشک حاذق انجام دهد، نتایجی دائمی به همراه خواهد داشت که طی چند ماه آینده بعد از پیوند قابل مشاهده خواهد بود.

همچنین زیباجویان لازم است که مراقبت‌های گوشزد شده توسط پزشک خود را عینا انجام دهند تا از ابتلا به عوارض و تحت تاثیر قرار گرفتن نتایج ایمپلنت مو در امان باشند. به طور کلی موهای جدیدی که از پوست سر منشأ می‌گیرند برای حفظ طول صحیح و متناسب نیاز به اصلاح دوره‌ای دارند، اما به تدریج شبیه به موهای خود شخص خواهند شد و رشدشان دیگر مانند موی سر نخواهد بود.

میزان درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

انتخاب پزشک با تجربه به منظور افزایش درصد موفقیت انجام کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است. انجاین انتخابام اصلا کار آسانی نیست و در واقع یک مسئله چالش برانگیز و حساس برای زیباجویانی است که قصد انجام این متد زیبایی حساس را دارند. در صورتی که پزشک متخصص مناسبی را برای انجام کاشت موی طبیعی انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند به خوبی از عهده ایمپلنت موی طبیعی بربیاید و شما را به نتیجه دلخواه خود نرساند.

با این حال پزشکان اعتقاد دارند که روش‌های کاشت مو در صورتی که توسط یک پزشک متخصص در امور زیبایی در محیطی استریل و با رعایت تمام نکات احتیاطی انجام شود، درصد موفقیتی بین 85 الی 100 درصد خواهد داشت. در همین راستا گزارشات متعددی از زیباجویان سراسر دنیا نشان می‌دهد که رضایت آن‌ها از نتیجه پیوند مویشان بسیار بالا بوده است و این رضایت مهر تاییدی بر صحت کلام پزشکان می‌باشد.

مزایا کاشت مو چیست؟

از مزایای کاشت موی طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. پیوند حجم مناسبی از فولیکول‌های مو در یک جلسه
 2. نتیجه بسیار طبیعی حاصل از کاشت
 3. مناسب برای افرادی با حجم موی بسیار کم و طاسی گسترده
 4. درمان دائمی طاسی
 5. کم تهاجمی بودن
 6. عدم ایجاد واکنش آلرژیک
 7. قابل استفاده در تمامی خانم‌ها و آقایان بالای 30 سال
 8. داشتن هزینه اقتصادی نسبت به سایر روش‌های رشد مو
 9. موثرترین روش برای بازگرداندن مو
 10. معمولا جای زخم و اسکاری باقی نمی‌گذارند (به جز روش FUT)
 11. دارای کاربرد ویژه برای افرادی است که دچار طاسی کم یا گسترده شده اند، می‌باشد.
 12. مناسب برای هر نوع الگوی ریزش موی سر است.
 13. از کم‌خطرترین روش‌های موجود در دنیا جهت بازگرداندن مو به حساب می‌آید.
 14. عدم ایجاد عوارض جانبی جدی پس از کاشت

هزینه کاشت مو چقدر است؟

همواره یکی از مهمترین معیارهایی که افراد برای انجام روش‌های کاشت مو هزینه آن است اما زمانی که بحث سلامتی و زیبایی مطرح می‌شود، بهتر است این معیار در اولویت‌های بعدی قرار بگیرد. هزینه کاشت موی طبیعی در سر می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. به طور مثال نوع متد انجام پیوند مو، تعداد فولیکول‌های استخراج شده و انتظارات زیباجو از فرم موی ایده‌آل خود می‌تواند تاثیر بسیاری در هزینه‌های مصرفی برای پیوند مو داشته باشد. در برآورد قیمت این روش هزینه موارد دیگری همچون دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … نیز لحاظ می‌شود.

باید دقت داشته باشید که همان قدر که هزینه‌های مصرفی برای انجام پیوند مو مهم است، باتجربه بودن پزشک نیز مهم است و هزینه نسبتا بالای کاشت نباید باعث شود تا شما پزشک نامناسبی را برای انجام عمل پیوند موی طبیعی انتخاب کنید. در این صورت ممکن است دچار صدمات جبران ناپذیری بعد از انجام عمل زیبایی ایمپلنت مو شوید و یا با عوارض و خطرات جدی مواجه شوید که برخی از آن‌ها جبران ناپذیرند.

کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو رز

کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز با چندین سال سابقه در زمینه مراقبت از زیبایی، کارنامه درخشانی را از بازخوردهای مثبت زیباجویان خود به نمایش گذاشته است. ما برای درمان ریزش مو شما پیشنهادی بسیار جذاب داریم و این پیشنهاد کاشت مو با موی طبیعی خود شما است که بهترین راه حل با نتایجی دائمی است و ما آن را با هزینه‌ای منطقی در اختیار شما قرار می‌دهیم. پیوند مو به روش FUE وFUT یک روش "غیر پزشکی" و در واقع متد زیبایی در نظر گرفته می‌شود و این بدان معناست که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد مگر در شرایطی مانند سوختگی حین حوادث و یا تصادفات.

شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند مو و یا دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

"این مطلب تبلیغاتی است"

source article

دیدگاهتان را بنویسید