مراسم اعتکاف در سیستان و بلوچستان برگزار می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام منصور باکر بیک صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به جز شهرهای سرخ.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها یک شهر در سیستان و بلوچستان در ایالت سرخ کرونا وجود دارد، افزود: این پیش نیاز ثبت نام است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه طبق دستور العمل ها وی ادامه داد: تاکنون حدود 2000 نفر در استان در این مراسم معنوی ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به یکی از روایات پسندیده و مستحب اسلامی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی احیا شد، گفت: سنت اعتکاف قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رواج نداشت، اما در سال های اخیر در میان تعداد زیادی از مردم جهان رواج داشت. صالحان و فضایل در بین اقشار مختلف اجتماعی به ویژه در میان دانش آموزان و دانشجویان رواج یافته است.

حجت الاسلام باقر بیک تصریح کرد: محافل معرفت، کرسی خواندن قرآن کریم، اقامه نماز مشترک، انجام اعمال. ام داوود، برگزاری سخنرانی های مذهبی، کریسمس خوانی و برگزاری سخنرانی های مذهبی در موضوعات مختلف از جمله برنامه ها درن ظر ظرف چند روز پذیرفته شد سفید؛ هست یک.

دیدگاهتان را بنویسید