مراسم افتتاحیه ایستگاه هواشناسی بادرودباشگاه خبرنگاران جوان اصفهان – حمیدرضا خورشیدی گفت: راه اندازی ایستگاه باران سنج اتوماتیک بادرود با اعتبار 10 میلیارد ریال.

ایستگاه های آب و هوایی کاملاً خودکار بادرود قادر به اندازه گیری پارامترهای دما، رطوبت، سرعت باد، بارندگی و ارتباط آنلاین با مرکز هستند.

در گذشته این ایستگاه به صورت سنتی اداره می شد و داده ها به صورت ماهانه جمع آوری می شد. اما اکنون این ایستگاه به طور کامل بازسازی شده است. و داده های ایستگاه هر 10 دقیقه برای پردازش به مرکز اطلاع رسانی استان اصفهان ارسال می شود.

به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی بنابراین اهمیت هواشناسی ملموس تر است. آگاهی و دانش اقلیمی و چنین تغییراتی پیش نیاز تصمیم گیری در تمامی عرصه های توسعه پایدار اصفهان است.

این سازمان با تهیه و جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات هواشناسی از خلاصه‌های اقلیمی، جوی بالا، بارندگی و اتوماسیون استان و ثبت این اطلاعات در بانک اطلاعاتی و همچنین تبادل اطلاعات با استان‌های همجوار برای تهیه پیش‌بینی‌ها و هشدارهای هواشناسی در استان تلاش می‌کند. بی درنگ برای ذینفعان ارسال می شود

به گفته خورشیدی، اتوماسیون ایستگاه هواشناسی یکی از سیاست های سازمان هواشناسی برای توسعه هواشناسی است. این ایستگاه به سیستم پایش ایستگاه هواشناسی متصل است. auto.irimo.ir

منبع: تسنیم

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید