مراسم بزرگداشت شهدای قندوز در مشهد

استانها / خراسان رضوی

http://fna.ir/4arfk ۰ مراسم بزرگداشت شهدای قندوز در مشهد

مراسم بزرگداشت شهدای نماز جمعه قندوز افغانستان با سخنرانی نماینده سابق ولی فقیه در سوریه در جامعه المصطفی مشهد برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهدای قندوز در مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مراسم بزرگداشت شهدای نماز جمعه قندوز افغانستان در جامعه المصطفی مشهد برگزار شد.

نماینده سابق ولی فقیه در سوریه در این مراسم با بیان اینکه افغانستان بخش مهمی از محور مقاومت است، گفت: امنیت شیعیان این کشور و دیگر کشورها جزئی از امنیت ملی ماست، حمایت از شیعیان در هر زمانی متفاوت است اما جمهوری اسلامی ایران هرگز شیعیان افغانستان را تنها نخواهد گذاشت.

آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری متذکر شد: امروز شیعیان افغانستان همانند دوره امام حسن عسکری(ع) تحت فشار هستند و کسانی که در نماز جمعه به شهادت رسیدند شهدای محراب افغانستان هستند.

وی با اشاره به شکست آمریکا در افغانستان یادآور شد: آمریکا طی ۲۰ سال گذشته ۲ تریلیون و ۶۵۰ هزار دلار هزینه کرد تا افغانستان را به صورت یک مشکل برای ایران، روسیه، چین و هند درآورد اما موفق نشد.

این استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: آمریکایی‌ها علاوه بر هزینه نظامی از نظر فرهنگی هم خواستند تا فرهنگ منحط غرب را میان مردم مسلمان، متدین، انقلابی و اهل مقاومت افغانستان رواج دهند.

طباطبائی با بیان اینکه امروز هیچ فتنه‌ای در دنیا بدون پشتوانه سیاسی آمریکا و اسرائیل و پشتوانه مالی عربستان و امارات انجام نمی‌شود، تصریح کرد: دشمنان، به دنبال ایجاد جنگ مذهبی شیعه و سنی در افغانستان هستند و باید مراقب باشیم که حرفی از روی احساس و هیجان نزنیم و در این راه به دشمن کمک نکنیم.

گفتنی است؛ رسانه‌های محلی در افغانستان جمعه گذشته از حمله انتحاری و وقوع انفجار در مسجد سیدآباد شهر قندوز (کندز) واقع در شمال شرقی این کشور خبر دادند؛ بنا به گفته منابع خبری افغانستان بر اثر این حمله تروریستی ۱۵۰ تن کشته و ۲۰۰ نفر زخمی شده‌اند؛ داعش مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت.

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید مراسم بزرگداشت شهدای قندوز نماینده سابق ولی فقیه در سوریه حمله انتحاری قندوز این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • انفجار قندوز به دست بردگان صهیونیسم

source

دیدگاهتان را بنویسید