مراسم شب دوم گوادال در کیچه برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، کیشوندان و مسافران شب دوم رایاریکادول جمعه شب مصادف با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و طبق پروتکل بهداشتی کرونا امسال با مسجد و جزایر اسلامی در برخی مساجد احیا کردند.

در این مراسم مردم در شب شهادت امام اول شیعیان حضرت علی (ع) با سر دادن شعار «الغوس الغوس کرسنه من النارو یا عشق» به اجرای مراسم عزاداری پرداختند.

مراسم ویژه شب قدر در مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، محافل انس با قرآن، اقامه نماز، استغفار و اقامه نماز برگزار شد. و قرائت قرآن کریم.

همچنین پیش از آغاز این مراسم در برخی از این مجالس معنوی، بسیاری از کارشناسان مذهبی به تشریح اهمیت ماه مبارک رمضان، رایا واقعی کاکل و لزوم استفاده از آن لحظه پرداختند.

شب قدر، شب نزول قرآنی و سرنوشت یک سال پرسنل است.

به گزارش ویکی شیعه، دایره المعارف مجازی مکتب افلوروبیت، شب نزول در قرآن، شب قدر یا شب قدر است که سرنوشت حوادث یک ساله انسان است. قرآن با سوره ارکادول و دوکان عصر امروز سخنرانی می کند. در قرآن و روایات، شب قدر بیش از 1000 ماه شمرده شده است. این شب شریف ترین شب سال، شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است که فرشتگان به زمین می آیند و به روایت شیعه، سرنوشت سال آینده را به خدمتگزاران امام می رسانند.

زمان دقیق شب قدر مشخص نیست، اما طبق روایات بسیاری، ماه رمضان است که احتمالاً یکی از شب های 19، 21 یا 23 این ماه است. تأکید شیعیان بر شب بیست و سوم رمضان بیشتر است و اهل سنت بر شب بیست و هفتم رمضان تأکید بیشتری دارند.

شیعیان در این شب ها به مناسک، قرائت قرآن، دعا و انجام سایر آداب و رسوم شب به پیروی از معصوم(ع) می پردازند. ضرب و شتم و شهادت امام علی(ع) در این شب ها برای شیعیان اهمیت بیشتری پیدا می کند و عزاداری آن حضرت شامل مراسم شب قدر است.

دیدگاهتان را بنویسید