مربی سازنده کشتی فرنگی: چرخه انتخابی معیوب است/چرا بنا خودش در قهرمانی کشور حضور نداشت؟

ورزشی / کشتی و وزنه برداری

http://fna.ir/5z734 ۰ مربی سازنده کشتی فرنگی: چرخه انتخابی معیوب است/چرا بنا خودش در قهرمانی کشور حضور نداشت؟

مربی سازنده کشتی فرنگی کشورمان گفت: چرخه انتخابی فرنگی بر خلاف کشتی آزاد شفاف نبود و معیوب است.

مربی سازنده کشتی فرنگی: چرخه انتخابی معیوب است/چرا بنا خودش در قهرمانی کشور حضور نداشت؟

محمدعلی چمیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره انتقادات از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی از سوی برخی از مدال‌آوران، اظهارداشت: چرخه انتخابی کشتی فرنگی برخلاف آزاد مبهم است به طوری که کادر فنی و در واقع سرمربی تصمیم می‌گیرد که این چرخه محسوب نمی‌شود چون کشتی‌گیر خودش باید خودش را انتخاب کند و در انتخابی معرفی شود.

مربی سازنده کشتی فرنگی کشورمان در پاسخ به این سوال که در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کشتی فرنگی هم انتقاداتی به غیبت بنا و همین طور عدم برگزاری فینال در چند وزن وارد شده بود، تصریح کرد: یکی دو نفر مصدوم بودند و من با مربیان آنها صحبت کردم. سرمربی باید روی انتخابی نظارت کامل داشته باشد، چرا بنا خودش در مسابقات نبود؟ پس مثل حرفی که زده خودش هم باید از مربیگری تهران کارش را شروع کند!

وی در پاسخ به این سوال که انتقادات از چرخه از سوی کسانی مطرح شده که شاگرد بنا بوده‌اند، گفت: این حالت در ایران است که هر کسی مدتی در تیم ملی است می‌گویند شاگردان فلان شخص. هر کشتی‌گیری شاگرد مربی خودش است که سالها با او کار کرده و تحویل تیم ملی و سرمربی ملی داده است. درست نیست بگوییم شاگردان بنا. کسی که به تیم ملی می‌رسد حداقل 10 سال مداوم برای خودش و خانواده‌اش زحمت بوده است اما وقتی به اردوی ملی می‌روند رسم شده که می‌گویند شاگردان فلانی. این درست نیست مربیانی که سالها زحمت کشیده‌اند، نادیده گرفته شوند. همان طور که کشتی‌گیر به شهرت رسیده، 10 برابر هم مربی سود کرده و این موضوع یک طرفه نبوده است.

چمیانی خاطرنشان کرد: چرخه انتخابی معیوب است و جزو شرح وظایف سرمربی نیست که خودش کشتی‌گیر را انتخاب کند. زمانی این موضوع باید انجام شود که در انتخاب یک وزن شرایط 50 – 50 است در این صورت با کمک کادر و مسئول فنی نفر قطعی انتخاب می‌شود.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید محمدعلی چمیانی مربی سازنده کشتی فرنگی کشتی فرنگی چرخه انتخابی محمد بنا این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • دلیل انتقاد کشتی‌گیران از بنا چیست؟

  • ۲ ایرانی در بین بهترین‌های کشتی آسیا

  • حمایت مربی تیم‌ملی از بنا

  • توصیه بنا به جاماندگان کشتی فرنگی

source

دیدگاهتان را بنویسید