مردم کنارک از زندگی در خانه های سیل زده خودداری کنندباشگاه خبرنگاران جوان از جانب زاهدان – علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در بازدید میدانی از مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان در دفتر فرماندار کنارک وی گفت: بارندگی در چهار روز گذشته باعث آبگرفتگی و خیس شدن برخی از منازل قدیمی کنرک شده است. .

علی اکبر محرابیان گفت: در مجموع 334 میلی متر باران در منطقه کنارک معادل چهار سال بارندگی در منطقه بارید. در واقع چهار سال باران در چهار روز بارید، اما مهم این است که شب گذشته در مدت 20 دقیقه 108 میلی متر باران بارید و باعث سیل در کنارک شد.

وی از بازدید خود از محله های سیل زده گفت: حدود 2000 خانوار کنرکی در شرایط سیلابی زندگی می کنند.

وزیر نیرو که با دستور رئیس جمهور به کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرده است، گفت: باید هر چه سریعتر شرایط را برای امداد رسانی بهتر فراهم کنیم و بتوانیم با تعداد زیادی پمپ کفی آب را پمپاژ کنیم. از خیابان ها و خانه های مردم.» به ویژه اقداماتی انجام شد.

ارسال 100 عدد پمپ کفش به کنارک

وزیر نیرو گفت: اعلام کرده ایم حداقل 100 پمپ کفشک از امشب به منطقه ارسال می شود و فردا شاهد تخلیه و جاری شدن آب از منازل و خیابان های خارج از شهر خواهیم بود.

وی گفت: موضوع بعدی کمک رسانی به افرادی است که خوشبختانه با دستور استاندار مکان ها و مکان های بسیار خوبی در منطقه برای اسکان موقت مردم ایجاد شده است. برخی از این سایت ها توسط انسان ها استفاده می شود و بسیاری از آنها هنوز مورد استفاده قرار نگرفته اند.

محرابیان با بیان اینکه نگرانی هایی وجود دارد گفت: برخی از خانه ها که از خشت و گل ساخته شده اند و استحکام قابل توجهی ندارند به دلیل این بارندگی و میزان آبی که در حیاط و کوچه ها جمع شده دیوارهایشان خیس شده و نگران هستند. تخریب احتمالی این دیوارها.” ما انسان هستیم و باید توصیه های لازم را برای پیشگیری از حوادث احتمالی به مردم اطلاع دهیم.

وی گفت: از ساکنان عزیز این منطقه درخواست کرده ایم و از آنها می خواهیم که این منازل را ترک کنند تا به زودی اقدام بهسازی انجام شود تا خدای ناکرده جان کسی به خطر نیفتد.

وزیر نیرو گفت: در حوزه کمک رسانی آب و برق به خوبی انجام شده است، در جنوب سیستان و بلوچستان حدود 300 روستا داشتیم که قطع شده و برق وجود نداشت و الان تعداد این روستاها است. روستاها در پنج کاهش یافته است. و مشکل خاصی در حوضه آب کنارک وجود ندارد.

وی بیان کرد: نیاز مردم به تامین مایحتاج زندگی، اقلامی مانند پتو، سجاده و مایحتاج ضروری زندگی ضروری است.

وی در بحث اسکان موقت یادآور شد: محله های در نظر گرفته شده برای پذیرایی از مردم مناسب است و از این مکان ها بازدید کردیم و از همه گروه های جهادی، سپاه، پایگاه و ارتش جمهوری اسلامی که در این امر کمک کردند تشکر می کنیم. “

محرابیان که به منازل اقوام و حتی روستاهای اطراف منتقل می شود، گفت: از مردم خواسته می شود از امکانات اقامتی استفاده کنند، اما از آنها می خواهیم در خانه های خطرناک زندگی نکنند و آنها را ترک کنند.

آب باران در شهر کنارک با لوله به دریا جمع آوری می شود

ˈحمیدرضا جانبازˈ مدیر کل مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: آب باران جمع آوری شده که تردد در خیابان های کنارک را با مشکل مواجه کرده است از طریق لوله به دریا پمپاژ و به دریا تخلیه می شود.

وی گفت: نقشه توپوگرافی شهر کنارک به همراه شبکه فاضلاب، مشکلات، مسیرها و معابر را بررسی کرده ایم و هم اکنون حدود 48 پمپ جدید وارد شهر شده است. یک تیم عملیاتی فردا از تهران اعزام می شود تا تمام تلاش خود را برای جمع آوری آب های سطحی انجام دهد.

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با دستور رئیس جمهور برای بازدید از مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان به همراه معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی وارد کنارک و از مناطق سیل زده و سیل زده استان بازدید کرد. شهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید