مرزهای زمینی استان آذربایجان‌غربی بازگشایی می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، شیوع ویروس کرونا به بسیاری از کسب و کارها آسیب زد و اقتصاد و معیشت بسیاری را دستخوش مشکلات فراوان کرد.

در این بین با توجه به اینکه مرزهای زمینی بسته شدند و امکان تردد مرزی وجود نداشت، حیات اقتصادی بسیاری از تجار و بازرگانان نیز در استان مرزی آذربایجان‌غربی به خطر افتاد.

چندی پیش نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و خواهان بازگشایی مرز رازی برای فعالیت تجار و مرزنشینان برای داد و ستد شد.

همچنین با توجه به اینکه هر از چند‌گاهی شایعه‌های مبنی بر اینکه بازگشایی مرزها به گوش می‌رسد، چندی پیش شمار بسیاری از مردم در مرز رازی خوی تردد کرده اما با درب‌های بسته مرزی مواجه و ساعت‌ها در آن سرگردان شدند.

در این راستا استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در یک سال و نیم گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های کرونایی، رفت و آمدهای مرزی با توجه به احتمال افزایش بیماری، با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

محمدمهدی شهریاری گفت: در این راستا با توجه به شرایط جدیدی که به وجود آمده و واکسیناسیون عمومی صورت پذیرفته است، مرزهای استان آذربایجان‌غربی به صورت مسافری نیز از روز جمعه بازگشایی می‌شود تا گشایشی در بحث اقتصادی و رفت و آمد مردم برای آرامش و آسایش آنها ایجاد شود.

وی افزود: گروه‌های هفت گانه مانند دانشجویان و تجار در ماه‌های گذشته در رمز تردد کرده و در این رابطه مشکل خاصی ایجاد نشده بود، اما با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا که باید از یک آبان ماه، مرزهای کشور بازگشایی شود این درحالی است که با هماهنگی‌هایی که با وزارت کشور انجام شده است مرزهای زمینی استان یعنی تمرچین پیرانشهر، سرو ارومیه، رازی خوی، پلدشت و بازرگان ماکو از روز جمعه با توجه به شرایطی که برای رفت و آمد وجود دارد، بازگشایی می‌شود.

تاکنون اقدامی از سوی مسئولان ایرانی برای بازگشایی مرزهای سه گانه با ترکیه انجام نشده استبازگشایی مرزهای زمینی مسافری ایران با ترکیه تکذیب شدبازگشایی مرز بازرگان "ماکو" باید تسریع شود

استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: شرایط رفت و آمد نیز این است که باید مسافرانی که قصد تردد مرزی را دارند، کارت واکسیناسیون و تست پی سی آر منفی (حداکثر هفتاد و دوساعت قبل) پیش از تردد داشته باشند.

انتهای پیام/7548/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید