مرفاوی: بود و نبود خارجی‌های استقلال فرقی ندارد/ تیمِ مجیدی نباید راحت امتیاز از دست بدهد

– اخبار ورزشی –

صمد مرفاوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص دیدار استقلال و صنعت نفت که با تساوی یک – یک خاتمه یافت، اظهار داشت: استقلال تغییر سیستم داده بود و با 4 دفاع بازی کرد و به همین دلیل ناهماهنگی در تیم وجود داشت. آبی‌پوشان نیاز به زمان بیشتری دارند تا بتوانند با این سیستم بازی کنند. با توجه به گل زودهنگام صنعت نفت، شاگردان مجیدی خیلی زود توپ و میدان را در دست گرفتند و حملات زیادی روی دروازه حریف تدارک دیدند و تا زمان به ثمر رسیدن گل با شور و هیجان زیادی بازیکنان بازی می‌کردند، اما پس از گل به‌یکباره همه چیز فروکش کرد و استقلال آرام شد.

وی ادامه داد: در نیمه اول صنعت نفت شناخت خوبی از سیستم بازی استقلال نداشت و به همین دلیل در سمت راست وریا غفوری بارها با نفوذ توانست روی دروازه صنعت نفت موقعیت خلق کند که با فرصت‌سوزی مهاجمان و بازیکنان استقلال همراه بود. این موضوع را در نیمه دوم کمتر دیدیم و شاگردان منصوریان با شناخت بیشتر از حریف توانستند بازی را متعادل کنند. گل زودهنگامی که استقلال دریافت کرد باعث شد صنعت نفت کاملا به لاک دفاعی برود و بازی بسته‌ای انجام دهد.

مربی پیشین استقلال با اشاره به چهارمین تساوی پی‌درپی آبی‌پوشان عنوان کرد: استقلال اگر می‌خواهد همچنان در کورس باشد و به قهرمانی برسد باید خیلی قوی‌تر باشد و بهتر بازی کند. امتیاز از دست دادن در هفته‌های ابتدایی خوب نیست و تیم‌ها در هفته‌های پایانی افسوس این هفته‌ها و روزها را می‌خورند. تیم مجیدی نباید خیلی راحت امتیاز از دست بدهد و از الان امتیازات لازم را کسب کند تا مثل سال‌های گذشته در هفته‌های پایانی با صدر جدول فاصله نداشته باشد.

مرفاوی در خصوص کیفیت بازیکنان خارجی استقلال تصریح کرد: بود و نبود خارجی‌های استقلال فرقی ندارد. این همه در هفته گذشته در بازی با گل‌گهر به خاطر غیبت خارجی‌ها سروصدا شد ولی هم مقابل صنعت نفت و هم در هفته‌های گذشته چیزی از بازیکنان خارجی استقلال ندیدیم. وقتی قرار است از بازیکن خارجی در تیم‌های‌مان استفاده کنیم باید کیفیت آنها بالاتر از بازیکنان داخلی باشد و به قول معروف یک سطح از بازیکنان ایرانی بالاتر باشند.

وی در خصوص دربی شنبه آینده پرسپولیس و استقلال گفت: دربی همیشه خاص است و ربطی به شرایط و نتایج دو تیم ندارد. هر دو تیم دوست دارند برنده این بازی باشند و برای نباختن به میدان می‌آیند. نباید اینطور فکر کنیم که چون استقلال در بازی‌های گذشته بردی کسب نکرده، نمی‌تواند در دربی هم به موفقیت برسد. امیدوارم استقلال با پیروزی در دربی به صدر جدول نزدیک شود و در ادامه مسابقات لیگ هم موفق باشد.

جدول لیگ برتر فوتبال| پرسپولیس در آستانه دربی از استقلال سبقت گرفت

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید