مرکز ملی فرش ایران به تعهدات خود در قبال خراسان شمالی عمل نکرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمود قنبری ظهر سه شنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار داشت:

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: اسامی بسیاری از شرکت های توزیع نیز خارجی است؛ حالا چرا باید یک شرکت تولیدی که سالهاست با همین نام برند شده است، نام خود را تغییر دهد؟

وی افزود: در سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی تفاهم نامه ای با مرکز ملی فرش منعقد شد که مسئولان این مرکز به دلیل کمبود اعتبارات آن را اجرا نکردند، بنابراین اتاق بازرگانی باید با جدیت این موضوع را پیگیری کند.

قنبری با اشاره به سفر رئیس جمهور ترکمنستان به ایران گفت: مسئولان کشوری از خراسان شمالی خواسته اند تا پیشنهادات ما را برای تقویت روابط با کشور ارائه کند. لذا واحدهای تولیدی، سرمایه گذاران و بنگاه های اقتصادی باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: هزینه بار در سال گذشته 3 برابر و امسال 2 برابر شده است، بنابراین افزایش مجدد قیمت توجیهی ندارد. اما این اثر در دوران کرونا یک روز هم تعطیل نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صادرکنندگان از تحریم ها آسیب های زیادی دیده اند، بنابراین سازمان امور مالیاتی باید تا حد امکان با این افراد ملایم باشد تا صادرات کشور متوقف نشود.

دیدگاهتان را بنویسید